ліки

Чи врятує тернополян від небезпечної хвороби вакцинація?

На Тернопільщині спостерігається досить несприятлива ситуація з захворюваністю на кір. Кількість хворих порівняно з минулим роком збільшилася в 12,4 рази. Найбільш вразливими до кору є діти від 1 до 14 років, проте і серед дорослих захворілих теж багато.

За словами лікаря-епідеміолога, заступника директора ДУ «Обласний Лабораторний центр МОЗ України» Володимира Панічева, ситуація яка склалася з кором на сьогодні була прогнозована в часі.

«Передбачалось що в 2017 році почнеться черговий підйом захворюваності на кір, так як в останні роки було вже чітко зрозуміло, що для кору сформувалася періодичність з періодом в 5 років. Ми звісно не думали що він буде таким інтенсивним. В минулому році було зареєстровано найбільше випадків, понад 53 тисячі. Підйом спостерігався в 2017 року, тоді було зареєстровано 298 випадків, в минулому році – 3659, в поточному році, станом на 6 лютого, зареєстровано 1021 випадок, із них 573 чоловіки госпіталізовано», – каже Володимир Панічев.

 

Завідувач інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої комунальної  клінічної лікарні Ольга Дивоняк розповідає, що кожного дня до них в лікарню потрапляє від 1 до 7-10 хворих.

«Станом на сьогоднішній день, за січень загалом по області захворіли 470 дітей. Тільки в нашому відділені, яке розраховано на 50 ліжок, за січень поступило 99 дітей з кором, а від початку лютого – 13 дітей», – зазначила пані Ольга.

Зараз на Тернопільщині циркулює переважно збудник вірусу кору типу «Кембридж 2009».  В попередні роки цей вірус циркулював в ряді країн Європи, тобто до нас він прийшов звідти.

Медики стверджують, що єдиним надійним метод профілактики кору є вакцинація. Проте і щеплені люди ризикують захворіти, за словами лікарів, все залежить від індивідуального імунітету людини, а також від умов транспортування та зберігання вакцини, якою було зроблено щеплення. Статистики кількості хворих, які були попередньо щеплені, не розголошують.

Поширити:

Post Author: Diana