До 80-ої річниці проголошення Акту відновлення Української Держави у Тернополі представили виставку

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї до 80-ої річниці проголошення Акту відновлення Української Держави розгорнуто виставку, на якій представлені оригінальні експонати із фондів.

Серед цих матеріалів особливої уваги заслуговує прижиттєве видання праці уродженця м. Тернополя Ярослава Стецька (1912—1986), керівника Українського Державного Правління (уряду Української Держави в 1941 році), з 1946 року президента Антибільшовицького Блоку Народів, голови Проводу ОУН у 1968—1986 роках. Книга під назвою «30 червня 1941. Проголошення відновлення державности України» вийшла в світ у видавництві «Гомін України» у м. Торонто (Канада) в 1967 році. Надійшла у фонди музею з архіву Василя Галаси «Орлана», який у 1948—1953 роках займав пост крайового провідника ОУН Північно-західних Українських земель.

Ще одне поважне видання представлене на виставці — двотомний збірник творів Ярослава Стецька «Українська визвольна концепція», виданий Організацією Українських Націоналістів у м. Мюнхені (Німеччина) у 1987 році, після смерті автора. Книга нещодавно надійшла в колекцію музею з Лондонського архіву ОУН.

Заслуговує уваги також фотопортрет Ярослава Стецька, переданий у музей П. Микитюком, колишнім воїном УПА, який проживав у м. Челтенхем (Великобританія). Зроблено фото вірогідно 1978 року.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *