Голова Тернопільської обласної ради взяв участь у засіданні правління УАРОР

Вчора, 4 грудня, у Києві за участю Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман, першого заступника міністра Мінрегіону В’ячеслава Негоди, народних депутатів України, спеціального посланника з питань реформ в Україні уряду Німеччини Георг Мільбрадт, Голови Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, урядовців, керівників асоціацій місцевого самоврядування Миколи Фурсенка, Олександра Корінного, Олександра Слобожана, експертів, міжнародних партнерів, відбулося чергове засідання правління Української асоціації районних та обласних рад.

Стратегічні питання, що розглядалися на заході, стосувалися перспектив діяльності органів місцевого самоврядування. Ключовою стала дискусія щодо необхідності «укрупнення» районів та підвищення повноти їхніх повноважень.

На думку УАРОР, важливими змінами до основного закону в частині децентралізації є закріплення матеріальної та фінансової основи місцевого самоврядування, введення інституту префекта та зміна правового статусу місцевих державних адміністрацій. Автори звернення наголошують на необхідності запровадження нової ефективної та зрозумілої системи адміністративно-територіального устрою з поділом на громаду, район і регіон.

Як наслідок, учасники засідання звернулися з пропозицією до вищого керівництва держави внести зміни до Конституції України, які розширять повноваження районних та обласних рад, а відтак забезпечать успішне завершення реформи децентралізації в Україні.

Голова обласної ради Віктор Овчарук, який представив Тернопільщину на засіданні та є віце-президентом УАРОР, підтримав ініціативу Асоціації та зазначив, що формування нової системи районної влади – логічний крок для здійснення ефективної регіональної економічної, соціальної політики та одночасної економії державних та місцевих фінансів на утримання управлінського та представницького апарату. Окрім цього, огранам місцевого самоврядування необхідно самостійно приймати рішення щодо розвитку своїх територій і громад, а також  ефективно контролювати виконання цих рішень.

Поділитися...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *