облрада

Громади з Тернопільщини отримали «Кришталь року»

«Кришталь року» відзначив найкращі ОТГ, які пройшли оцінку за спільною методологією, впровадженою програмами USAID DOBRE та «U-LEAD з Європою» у 106 громадах із 18 областей України. Церемонія зібрала понад 400 учасників: представників громад, органів центральної виконавчої влади, експертів проектів міжнародної технічної допомоги, голів дипломатичних місій.

Подія «Кришталь року» продемонструвала взірцеві підходи до ефективного управління коштами громад. Учасники дізнались про учасницький бюджет, залучення громадськості до прозорості прийняття бюджетних рішень, антикорупційні інструменти, про важливість відкритості бюджетної інформації та активне застосування інноваційних  практик у бюджетній галузі громади.

Громади з Тернопільщини стали переможцями у трьох номінаціях рейтингу бюджетної прозорості «Кришталь року». Це Лановецька ОТГ – у номінації  «Найкращий новачок в бюджетній прозорості», Вишнівецька ОТГ – у номінації «Прорив у бюджетній прозорості»  та Шумська ОТГ – у номінації  «Найкраще залучення громадян до бюджетного процесу в громаді».

Нагадаємо, до списку номінантів – перших п’ятірок громад у головних та спеціальних номінаціях – увійшло 7 ОТГ із Тернопільщини. Окрім переможців за нагороди змагалися – Іванівська, Хоростківська, Байковецька та Микулинецька громади. Це ті ОТГ, які вже є кращими в Україні у відповідних категоріях бюджетної прозорості.

Премія «Кришталь року» та оцінка бюджетної прозорості 2019 року – це партнерська робота Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) через консорціум виконавців програми USAID DOBRE, Представництва Європейського Союзу та п’яти його держав-членів Німеччини, Швеції, Польщі, Данії та Естонії через Програму «U-LEAD з Європою», і  Громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!». Індекс прозорості місцевих бюджетів та методологію його оцінювання розроблено Фондом Східна Європа спільно із Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!», у співпраці з Асоціацією міст України за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *