місяць, затемнення

Компанія Ілона Маска запустить пілотовану місію в космос

Сьогодні, 27 травня, в другій половині дня відбудеться запуск пілотованої місії до Міжнародної космічної станції. Це перший пілотований космічний запуск з території США за останні дев’ять років, після того, як було згорнуто програму шатлів. Вперше в історії американського космосу астронавти вирушать на комерційному космічному кораблі Crew Dragon, створеному компанією SpaceX Ілона Маска. 

На замовлення американської космічної агенції NASA, SpaceX виготовила капсулу «Crew Dragon» для проведення запуску. Після шести років досліджень, минулого року, капсулу без команди було успішно доставлено до Міжнародної космічної станції.

В експедиції беруть участь досвідчені астронавти Даг Гарлі та Боб Бенкен.

Астронавти під’їдуть до платформи запуску 39Апо території космічного центру NASA на машині Tesla. Їх поїздка територією центру має початись о 8 годині вечора за Києвом.

Платформа 39А, з якої відбудеться запуск, відома своєю багатою історією, адже саме з неї було проведено запуск місії Apollo, що доставила першу людину на Місяць.

Планується, що астронавти відкриють кабіну ракети Falcon 9, використовуючи тачскрін.

Після того, як астронавти займуть свої місця в капсулі, почнеться заправка корабля. Саме такий порядок дій є інноваційним рішенням, пише видання Verge. Раніше, під час дії програми шатл, заправка відбувалась до того, як астронавти займали свої місця, щоб зменшити ризики. Однак SpaceX зміг продемонструвати американській космічній агенції NASA високий рівень безпеки такої процедури при багатьох запусках.

Близько 4:30 за Вашингтоном (11:30 за Києвом) планується запуск. Капсула з астронавтами відокремиться від корабля приблизно через 12 хвилин після запуску. Після відокремлення капсули, ракета за допомогою дрона спуститься до Атлантичного океану, а астронавти почнуть 19-годинну подорож орбітою Землі.

Астронавти матимуть змогу керувати капсулою вручну перед стиковою з МКС. Очікується, що вони проведуть на Міжнародній космічній станції декілька місяців.

NASA та SpaceX транслюватимуть старт ракети наживо.

Поширити:

Post Author: Diana