анонс

Кому кидали бюстгальтери на сцену та чим не догодила глядачам ведуча фестивалю «Ї»

Останній день мистецького фестивалю «Ї» виявився досить насиченим, атмосферним та повним новинок. Зі сцени Драмтеатру вперше презентувалися книги Дари Корній «Місявниця» та Анастасії Нікуліної «Завірюха», а також  Сергій «Колос» Мартинюк розповідаючи про плани Бандерштату й музичного гурту «Fiolet» ознайомив усіх присутніх із книгою «Капітан смуток».

Гурт «Один в каное» презентував свій новий музичний альбом, а «Мантри Керуака» створили особливо атмосферу таємничості.

Макс Кідрук розповів про свою збірку оповідань « Заради майбутнього», а Юрій Іздрик з Дмитром Лазуткіним декламували свої , усім вже відомі, вірші, а наприкінці виступу з балкону третього поверху на поетів скинули два чорних бюстгальтери. Мужчини не стали це якось коментувати, засміялися і одразу продовжили свій виступ, адже за кулісами їм постійно нагадували про обмеження у часі.

 

Сергій Жадан виступив не лише сольно, а й з гуртом «Жадан і собаки».
На завершення на сцені театру транслювали документальний фільм Тараса Томенка «Будинок «Слово»».

Вечірка-закриття фестивалю відбулася із гуртом «Субпродукт» та їхньою «Майстернею шуму» в Бункермузі, де перед цим відбулися презентації книг Пйотра Черського «Отець відходить» за участі автора та перекладача книги Юрія Матевощука, а також презентація поетичної книги класика польської літератури Збігнева Герберта «Pan Cogito» за участі перекладача Валерія Бутевича та Litzustrich.

«На попередніх фестивалях «Ї» я не була, але друзі кажуть, що відчутно зміни у кращу сторону. Загалом, я залишилися задоволена. Тут досить атмосферно.
І дуже круто, що організовують таке задля об’єднання людей,- розповідає відвідувачка фестивалю Надія Рожко,- Найбільше я очікувала саме останній день, адже виступатимуть усі мої улюбленці: Ізрик, «Один в каное», Жадан та інші.»

Ведучими заходу були незмінні Юрій Матевощук та Анаставія Євдокимова, яку багато глядачів не зрозуміли.
«Як на мене, її жарти взагалі недоречні! Юрій Матевощук тримає марку, от він справді вартий уваги і на його фоні Настя значно програє.
Мало того, що виглядає не зовсім акуратно у своєму пом’ятому платті, так ще й дозволяє собі зайве сказати»,- каже Катерина, відвідувач заходу.

Але були й такі, який навпаки Анастасія цікава й доречна.
«Так, вона дивна, – ділиться своїми враженнями гість фестивалю Наталія Яворська,- я пам’ятаю її з минулорічного фестивалю. По правді, їй личить вести саме такі заходи».

«А я звикла до жартів Анастасії, бо вже давно підписана на її інстаграм,- розповідає нам Ольга, студентка ТНПУ,- Я філологиня, й вона. У нас є спільне, тому вона мені цікава».

Матеріал підготувала Анна Валова

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *