«Козацька слава житиме у віках» у тернопільському музеї

Щорічно 14 жовтня – у день Покрови Пресвятої Богородиці відзначається День українського козацтва, встановлений Указом Президента України у 1999 році.

Це свято прославляє заслуги козацтва в утвердженні української державності та його внесок в історію нашої країни. Тернопільський обласний краєзнавчий музей долучається до вшанування і презентує виставку «Козацька слава житиме у віках».

«На виставці представлені речові матеріали із різних фондових груп. Деякі з них були свідками козацької боротьби за волю, інші використовувались у повсякденному житті. Серед виставлених раритетів особливу увагу привертає колекція люльок XVII–XIX ст. Адже цей предмет був не просто вжитковою річчю, а певним козацьким талісманом. Одну зі стін прикрашає сучасна копія картини Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану». Автор полотна відобразив колорит епохи, передав достовірність елементів одягу, зброї. Крім того, серед експонатів є листівки та буклети на козацьку тематику, а також дослідження сучасних українських істориків», – розповідає Оксана Зборівська, науковий співробітник відділу стародавньої історії.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *