освіта

Макс Кідрук розповів тернополянам про колонізацію на Марс після пандемії

Вже традиційно гостям фестивалю «Ї» рівненський письменник Макс Кідрук розповідає про книгу, якої ще немає. Превю серії «Нові Темні Віки» провели 20 червня під час останнього дня фестивалю. Автор обіцяє історії про світ, який оговтується після пандемії. Хоча задум в нього виник ще задовго до коронавірусного поширення, якого, за його словами, не можна було уникнути.

У книгах постануть запитання про те, чи стане реальність кращою, чи все таки злість усе зіпсує.

«Події розпочинаються у 2041 році. Світ оговтується після пандемії – не коронавірусної. Бо ж пандемія має бути і буде ще в майбутньому. Короновірусна криза почалась не через китайця з кажаном. Але через наш вияв злості на природі. У книгах «Нові Темні Віки» я  описуватиму колонізацію на Марс після пандемії, екологічні та політичні проблеми Землі цього часу. Не вважаю серію фантастикою,  але вона включатиме опис технологій, які насправді можуть бути доступними через 150-200 років», – ділиться Макс Кідрук.

Тож книгу можуть побачити відвідувачі уже наступного фестивалю «Ї». Її написання вимагає тривалого періоду часу через бажання автора зобразити все максимально точно – навіть проробити 3D-моделі житла на Марсі та всієї інфраструктури, намалювати карти землі з урахуванням змін, які відбудуться на той час, врахувати зміни політичних кордонів на ті часи, не говорячи вже про час на обов’язкове прочитання книг на цю тематику та власне написання самого тексту.

Також Макс Кідрук наголосив на важливих екологічних питаннях:

«Що на сьогодні дійсно критично – це потепління через викиди СО2. І пластик – чи не єдина речовина, яка виготовляється без продукування СО2. Так, відмова від пластику врятує черепашок і морських котиків, але не усю Землю. Виробництво однієї тонни бетону дає викид однієї тонни СО2. Ось що руйнує планету. Навіть транспорт – це лише 17% цього процесу загалом. І ще один момент – те, що наше літо стало холоднішим, не скасовує потепління. Просто відбулось уповільнення, коли течія Гольфстрім перестала так швидко нести теплий потік у наш напрямок», – зауважує Макс Кідрук.

Довідково:

Макс Кідрук із Рівного – за освітою інженер-механік, але заробляє на життя письменницькою діяльністю. Він є автором книжок «Не озирайся і мовчи», «Жорстоке небо», «Твердиня», збірки оповідань «Заради майбутнього» та фантастичної дилогії «Бот». Його романи «Зазирни у мої сни» і «Де немає Бога» – входили до короткого списку премії «Книга року ВВС». Твори Макса Кідрука перекладено польською, російською, німецькою та чеською мовами.

Поширити:

Post Author: Diana