прапор

Маланка з Тернопільщини взяла участь в масштабному та яскравому фестивалі Маланок 2020 в Чернівцях

У неділю, 12 січня, в м.Чернівці відбувся VIII фольклорно-етнографічний фестиваль «Маланка Фест 2020». В фестивалі взяли участь 30 колективів з України, Румунії і Словенії, серед яких були представники Тернопільщини з села Синьків Заліщицького району.

Спершу учасники дійства пройшли вулицями міста карнавальною ходою, а пізніше виступали на сцені, презентуючи себе.

Маштабні конструкції, яскраві костюми, незвичні маски і різноманітні персонажі, тут приділяли увагу деталям і атмосфері, створюючи святковий і трішки містичний настрій тисячам людей що прийшли подивитись на фестиваль.

Переможців обирало журі та глядачі шляхом онлайн голосування на сайті фестивалю Маланки в двох категоріях : Традиційна Маланка та Переберія (перевдягання).

Народний аматорський фольлорно-етнографічний ансамбль “Синьківчанка” будинку культури села Синьків Тернопільської обл. гості Фестивалю Маланок зайняли 13 місце по результатах онлайн голосування набравши 188 голосів з 7 260 загальних.

Кубки переможців отримали відразу 6 колективів. В номінації Переберія за результатами голосування глядачів перше місце заслужено посів великий білий ведмідь, якого представляв гурт «Білий ведмідь і брусницькі ескімоси» с. Брусниця Кіцманського р-ну отримавши 50 тис грн призових, друге місце і 30 тис грн. – вражаючий колектив «Персидський слон» с. Чагор Глибоцького р-ну, а почесне третє та 20 тис грн. неймовірний колектив «Гігантська нутрія» с. Горбова Герцаївського р-ну.

В номінації Традиційна Маланка, переможців якої обирало журі перше місце зайняла Маланка села Горбова Герцаївського району, друге здобув фольклорно-етнографічний гурт “Суховерхівська Маланка”, а третім став маланковий гурт села Бузовиця Кельменецького району.

На Тернопільщині також вже традиційно «маланкуватимуть» 13 та 14 січня. В вечері 13 січня розпочалося святкування с.Грошова з яскравими конструкціями, чарівними Маланками та різноманітними фольклорними персонажами. А в день 14 січня вже можна буде побачити Маланку та поводити козу в селі Синьків Заліщицького району.

Матеріал підготувала Маріна Дашкевич

Поділитися...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *