прапор

Маланка з Тернопільщини взяла участь в масштабному та яскравому фестивалі Маланок 2020 в Чернівцях

У неділю, 12 січня, в м.Чернівці відбувся VIII фольклорно-етнографічний фестиваль «Маланка Фест 2020». В фестивалі взяли участь 30 колективів з України, Румунії і Словенії, серед яких були представники Тернопільщини з села Синьків Заліщицького району.

Спершу учасники дійства пройшли вулицями міста карнавальною ходою, а пізніше виступали на сцені, презентуючи себе.

Маштабні конструкції, яскраві костюми, незвичні маски і різноманітні персонажі, тут приділяли увагу деталям і атмосфері, створюючи святковий і трішки містичний настрій тисячам людей що прийшли подивитись на фестиваль.

Переможців обирало журі та глядачі шляхом онлайн голосування на сайті фестивалю Маланки в двох категоріях : Традиційна Маланка та Переберія (перевдягання).

Народний аматорський фольлорно-етнографічний ансамбль “Синьківчанка” будинку культури села Синьків Тернопільської обл. гості Фестивалю Маланок зайняли 13 місце по результатах онлайн голосування набравши 188 голосів з 7 260 загальних.

Кубки переможців отримали відразу 6 колективів. В номінації Переберія за результатами голосування глядачів перше місце заслужено посів великий білий ведмідь, якого представляв гурт «Білий ведмідь і брусницькі ескімоси» с. Брусниця Кіцманського р-ну отримавши 50 тис грн призових, друге місце і 30 тис грн. – вражаючий колектив «Персидський слон» с. Чагор Глибоцького р-ну, а почесне третє та 20 тис грн. неймовірний колектив «Гігантська нутрія» с. Горбова Герцаївського р-ну.

В номінації Традиційна Маланка, переможців якої обирало журі перше місце зайняла Маланка села Горбова Герцаївського району, друге здобув фольклорно-етнографічний гурт “Суховерхівська Маланка”, а третім став маланковий гурт села Бузовиця Кельменецького району.

На Тернопільщині також вже традиційно «маланкуватимуть» 13 та 14 січня. В вечері 13 січня розпочалося святкування с.Грошова з яскравими конструкціями, чарівними Маланками та різноманітними фольклорними персонажами. А в день 14 січня вже можна буде побачити Маланку та поводити козу в селі Синьків Заліщицького району.

Матеріал підготувала Маріна Дашкевич

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *