Мешканці Тернопільщини можуть скористатися “теплими кредитами”

У 2019 році «Теплі кредити» складуть 400 мільйонів гривень. Саме таку суму заклав в бюджет Кабінет Міністрів України. При цьому, перевагу матимуть ОСББ/ЖБК та фізичні особи (власники будинків). Якщо попит буде дуже великий, то уряд розгляне можливість виділити додатково ще 100 мільйонів гривень у другому півріччі.

З обласного бюджету буде відшкодовано 12% відсоткової ставки по кредиту. На це передбачили мільйон гривень

Починаючи з 2018 року, “теплі кредити” оформляють тільки державні банки – „Ощадбанк”, „Укргазбанк” та „ПриватБанк”.

За умовами програми, позичальникам буде відшкодовано частину суми кредиту з боку держави:

Для фізичних осіб:

– 20%, якщо за кредитні кошти придбавається негазовий котел (35 % для позичальників, яким призначено субсидію);

– 35%, якщо кредитні кошти спрямовуються на придбання іншого енергоефективного обладнання або матеріалів.

Для ОСББ і ЖБК:

– 40%, якщо кредитні кошти спрямовуються на енергоефективне обладнання і матеріали для ОСББ і ЖБК;

– 40-70%, якщо у складі ОСББ є сім’ї, які оформили субсидію (залежно від кількості квартир-субсидіантів).

За інформацією начальника управління ЖКГ та енергозбереження ТОДА Дмитра Пастернака, мешканцям області при оформленні кредиту для впровадження енергозберігаючих або енергоефективних заходів, також буде відшкодовано з обласного бюджеті 12% від відсоткової ставки по кредиту. Для цього, з обласного бюджету на цей рік виділено 1 млн. гривень.

Відшкодування по “теплих кредитах” може бути передбачене і в бюджетах районних рад та міст, селищ, сіл.

Що потрібно зробити для оформлення кредиту:

  • Звернутись у відділення вищевказаних банків та отримати безоплатну консультацію про товари і заходи, по яких відшкодовується частка їх вартості та ставка по кредитах. Державні банки максимально націлені на доступне роз’яснити населенню про перелік документів та процедуру отримання компенсації.
  • Визначитись із продавцем товару (вікон, дверей, пінопласту, мінеральної вати, котла, складових систем опалення і т.п.) та отримати від нього рахунок-фактуру.
  • Даний рахунок-фактуру із переліком документів для отримання кредиту подається в банк для отримання кредиту.
  • Після отримання погодження банку на отримання кредиту, укладається кредитний договір, після чого банк переводить на рахунок продавця кошти для оплати по рахунку-фактурі;
  • Далі особа впроваджує заходи по енергозбереженню чи енергоефективності (міняє вікна, двері, утепляє будинок і т.п.) та надає банку акт приймання-передачі оплаченого товару (акт виконаних робіт). Ксерокопію акту банк надає Державному агенству з питань енергоефективності разом із заявкою на компенсацію. Держенергоефективності розглядає заявку і розраховує суму компенсації (це може тривати до один-два місяці), після чого переказує кошти на рахунок кредитора (фізичної особи або ОСББ/ЖБК) в банку. Тіло кредиту зменшується на суму компенсації.
Поширити:

Post Author: Diana