поліція

Мешканці Тернопільщини ризикують стати “живим товаром”

Кожного року 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Саме від цього різновиду рабства страждають і тисячі українців.

Торгівля людьми приносить великі кошти для злочинців і є другим по доходах у світі явищем після торгівлі зброєю. За даними статистики, тільки в нас в Україні, з 1991 року понад 230 тисяч людей постраждали від торгівлі людьми.

За словами начальник управління сім’ї та молоді Тернопільської ОДА Ігора Чорного, таке явище є і в нашій області, людей вербують, вивозять за кордон і вони потрапляють у сучасне рабство.

«У нашій області першою в Україні прийнята обласна програма протидії торгівлі людьми на 2016-2020 роки та закладені кошти з обласного бюджету. В період з 2012-2018 років на Тернопільщині 30 осіб мають статус потерпілих від торгівлі людьми. Ще на 6 осіб готуються документи, яким після перевірки всіх даних також буде надано такий статус. Із тих тридцяти, дев’ятьом надано статус саме у 2018 році», – зазначає Ігор Чорний.

Начальник відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Головного управління Національної поліції у Тернопільській області Олександр Буняк наголошує, що Тернопільщина входить в п’ятірку кращих областей  по виявленню таких категорій злочинів.

«Безпосередньо нами цього року задокументовано 9 фактів торгівлі людьми. По 7 фактах кримінальні провадження направлені у Тернопільський міськрайонний суд, а по 2 фактах на даний час проводяться негласні слідчі пошукові дії. Цього року нами документувалась лише сексуальна експлуатація. Група осіб, відправляла наших дівчат в Республіку Польща в борделі для надання секс-послуг. Також задокументовано групу з двох громадян, які вербували молодих дівчат для виїзду в Туреччину та Об’єднані Арабські Емірати у борделі», – розповідає Олександр Буняк.

Вербувальники за «живий товар», за кожну дівчину отримували від 500 до 1000 доларів. Вони знаходили своїх жертв за допомогою інтернету, обіцяли роботу, але коли люди потрапляли в ту чи іншу країну, в них забирали паспорти та шляхом залякування заставляли надавати секс-послуги.

До слова, щоб попередити такі злочини на Тернопільщині регулярно проводяться інформаційні кампанії, які мають на меті розповісти про дану проблему, а також куди звернутися за допомогою, якщо виникне така необхідність.

Поділитися...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *