ліки

Мешканців Тернопільщини атакує кір

На Тернопільщині продовжується досить несприятлива ситуація із захворюваністю на кір. З початку цього року зареєстровано 1778 випадків захворювання, що є найбільшою кількістю за останні роки.

На кір хворіють і діти і дорослі, проте дітей все таки більше – 63%. Найбільше хворих зареєстровано у Тернополі, Тернопільському, Збаразькому, Борщівському і Теребовлянському районах.

«З початку року в нас зареєстровано 41 спалах, тобто окрім поодиноких випадків реєструють спалахи кору, це 3 випадки і більше, які пов’язані між собою спільним джерелом. Діючих на сьогодні залишається 10 спалахів», – розповідає лікар-епідеміолог ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр МОЗ України» Світлана Маціпура.

За словами пані Світлани, кількість хворих збільшилася у вересні, з початком навчального року. З початку жовтня вже зареєстровано 165 первинних діагнози  кір, тобто до кінця місяця кількість хворих ще зросте.

Фахівці наголошують, що кількість хворих на кір зростає через відмову від вакцинації. Щеплення проти кору потрібно робити  в рік та шість років вакциною КПК.

«Підліткам, а також дорослим, які не хворіли на кір та не отримували щеплень від кору також потрібна вакцинація. Найбільш дієвою є колективна вакцинація, адже кір передається на значно більшій дистанції, ніж грип. Якщо ви перебуваєте в одному приміщенні з хворим, імовірність захворіти – 80%», – каже Світлана Маціпура.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *