Мешканців Тернопільщини попереджають про ріст цін на продукти

В Україні можуть значно  зрости ціни на продукти. Подорожчають хлібобулочні та макаронні вироби, рослинні олії, крупи.

28 серпня Всеукраїнська Аграрна Рада організувала прес-конференцію, на якій була піднята тривожна тема: через обмеження імпорту мінеральних добрив в Україні можуть зрости ціни на сільськогосподарську продукцію вітчизняного виробництва.

Причина прогнозованого подорожчання добрив полягає в тому, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ініціює проведення розслідувань щодо постачань до України азотних і мінеральних добрив з будь-якої країни. Експерти пояснюють: під час цього розслідування можуть бути введені деякі попередні заходи, які обмежать постачання добрив до України.

Обмеження імпорту добрив неминуче призведе до їх дефіциту, оскільки українські виробники на сьогодні не можуть повністю забезпечити потреби аграріїв. А дефіцит викличе підвищення ціни.

Додаткові витрати на добрива аграрії, природно, закладуть в собівартість сільськогосподарської продукції — пшеницю, соняшник, круп’яні культури. Відповідно, подорожчають хлібобулочні та макаронні вироби, рослинні олії, крупи.

Голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун дає невтішний прогноз:

«Якщо ми матимемо захмарні ціни на добрива, цілий ряд культур просто не буде сенсу вирощувати в Україні. І одна з цих культур — пшениця. Рослинницька продукція є основою всього — і для тварин, і для продуктів на основі рослинних жирів».

Українські аграрні асоціації вирішили об’єднати свої зусилля для запобігання виниклої загрози. Вони звернулися до Президента України з проханням втрутитися в ситуацію і не допустити подорожчання мінеральних добрив.

Поділитися...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *