економіка

Мешканців Тернопільщини шахраї атакують через смс-повідомлення

Банківська карта є чи не універсальним засобом у фінансовому світі – на неї перераховують заробітну плату, видають кредити, нею розраховуються. Зростає й кількість злочинів, пов’язаних з розкраданням грошових коштів з електронних гаманців. Велика їх частина трапляється через неуважність та довіри власників кредиток. Існує багато способів викрадення грошей з картки, а найпоширеніший це неправдиве смс-повідомлення.

Схема вже застріла, але все таки дієва. Власнику кредитки приходить повідомлення на засіб зв’язку, що картка заблокована. Для її розблокування пропонується зробити зворотний дзвінок оператору фінансової установи за вказаною в смс номером. При телефонному дзвінку шахрай представляється співробітником банку і просить дати секретну інформацію: номер з пластику, кодове слово і цифри пін-коду, нібито для розблокування. За допомогою цих даних аферист без труднощів здійснює транзакції з карткового рахунку.

За допомогою такої афери потерпіла й жителька Борщова. Жінка сама не зрозуміла, як поспілкувавшись з псевдобанкіром втратила близько 4 000 гривень. За допомогою звернулась до поліцейських.

Поширити:

Post Author: Diana