Михайло Головко: «Сьогоднішня влада відмовляється підвищувати гарантії соціального захисту вагітних жінок»

На часі вкрай важливим є забезпечення умов, що сприяли б підвищенню рівня народжуваності. Саме тому, в першу чергу необхідно покращувати гарантії соціального захисту вагітних жінок з тим, щоб стимулювати народжуваність дітей в Україні.

Охорона материнства є важливою невід’ємною складовою державної політики, з огляду на значимість народження здорових дітей – потенціалу майбутнього кожної держави. Особливе занепокоєння викликає стан здоров’я вагітних жінок та новонароджених. Приділення особливої уваги до них є запорукою здорового материнства, народження і розвитку здорової дитини.

«Важливо, щоби у нас в країні була підтримка молодим сім’ям при народженні дитини. Якщо сьогодні ми не будемо створювати умови, підтримувати вагітних жінок, підтримувати  молоді сім’ї і наших молодих матерів, які народжують дітей,  у нас не буде майбутнього», – переконаний нардеп від ВО «Свобода» Михайло Головко.

Як показав аналіз результатів дослідження важливе місце серед факторів, що сприяли виникненню порушень стану здоров’я вагітних і немовлят були соціальні чинники. Серед них чільне місце займала щоденна фізична та психічна перевтома жінки, емоційна напруга, недостатність годин відпочинку та сну.

Тому, важливим сьогодні є прийняття проекту закону, яким пропонується в обов’язковому порядку скоротити на одну годину тривалість робочого дня для всіх без виключення працюючих вагітних та зберегти їм середню заробітну плату. Варто також враховувати, що встановлення для зазначеної категорії жінок скороченої тривалості робочого часу – повинно бути не тільки правом вагітних жінок, а обов’язком підприємства, організації.

28 травня цього року в сесійній залі Парламенту розглядався відповідний законопроект щодо підвищення гарантій соціального захисту вагітних жінок. Але більшість депутатів проігнорувала його розгляд і просто не з’явилася на засідання Верховної Ради України.

«Всеукраїнське об’єднання «Свобода» підтримує підвищення соціального захисту вагітних жінок. Ми також вважаємо, що потрібно давати суттєву допомогу при народженні дитини. Наприклад, надати гарантії такі ж, які є сьогодні в Польщі. При народжені дитини у них допомога складає 3500 гривень щомісяця до її повноліття. Українські сім’ї заслуговують такого ж».

Поширити:

Post Author: Diana