Михайло Головко: «Україні потрібно повернути скасоване Конституційним судом покарання за незаконне збагачення»

26 лютого 2019 року Конституційний Суд України скасував статтю Кримінального кодексу про покарання за незаконне збагачення.

Корупція є однією з найбільших перешкод для економічного зростання, розвитку держави та покращення соціального становища громадян України. При цьому, слід зазначити, що корупція не лише в Україні є великою проблемою, зокрема мова йде про країни Європейського Союзу. Проте, в більшості країн Європейського Союзу боротьба з корупцією є набагато успішнішою, ніж сьогодні в Україні.

«Яскравим і позитивним є приклад Литовської Республіки. Литовський досвід боротьби з корупцією корисний Україні, оскільки показує, які саме кроки має зробити пострадянська держава на шляху до європейського рівня життя. Так, в чинному законодавстві Литовської Республіки передбачена норма, яка встановлює, що будь-яка особа, яка на праві власності володіє майном, вартість якого перевищує 500 прожиткових мінімумів (близько 18 тис. євро), і яка знала, могла знати або повинна була знати про те, що це майно не могло бути придбано на її законні доходи, карається штрафом, арештом або ув’язненням на термін до чотирьох років», – зазначив народний депутат України від ВО «Свобода» Михайло Головко.

Важливим елементом розслідування є моніторинг декларацій про активи та борги високопосадовців. Таким чином, якщо проаналізувати те, що особа декларує та як живе, а саме скільки витрачає, то можна дійти висновку щодо способу отримання доходів такою особою. Слід також окремо зазначити, що Конституційний Суд Литовської Республіки визнав вищезазначені норми конституційними.

З огляду на вищезазначене, нардеп-свободівець розробив у співавторстві з колегами-однопартійцями законопроект щодо відповідальності за незаконне збагачення (№ 10110-9 від 14.03.2019).

Проектом передбачається доповнити Кримінальний кодекс України новою статтею 368-5. Згідно із нею, незаконним збагаченням вважається набуття особою грошових активів у величезних розмірах, походження яких вона пояснити не може або навіть знає, звідки вони отримані незаконним шляхом. За таке незаконне збагачення винуватцю загрожує конфіскація та позбавлення волі на строк до чотирьох років.

«Прийняття закону дозволить забезпечити правові підстави для притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у незаконному збагаченні, та сприятиме підвищенню ефективності протидії корупційним проявам», – переконаний свободівець Михайло Головко.

Поширити:

Post Author: Diana