Михайло Ібрагімов: “Маємо знайти реальну кількість команд бажаючих взяти участь у чемпіонаті Тернополя з футболу, щоби планувати його початок

Пів року пройшло з часу проведення установчої конференції Тернопільської міської федерації футболу. Звичайно, це не той строк, коли можна було зробити якісь масштабні кроки в напрямку розвитку футболу в обласному центрі, однак і за цей час новому голові федерації Михайлу Ібрагімову та його команді вдалося зробити чимало. Про пророблену роботу та плани на рік 2019-й ми поспілкувалися з Михайлом Раджеповичем.


– Пане Михайле, розкажіть, які проекти за короткий час вдалося втілити в оновленій міській федерації футболу?

– Найперше, хотів повідомити про те, що нам вдалося провести юридичну реєстрацію Тернопільської міської федерації футболу. Її внесли до Єдиного державного реєстру юридичних осіб і громадських організацій, статут федерації затверджено у відповідних службах, а 22 лютого ц.р. на конференції нас включили колективним членом Федерації футболу Тернопільської області.

Коли в серпні 2018 року зібралися небайдужі до тернопільського футболу люди на установчу конференцію, вони вирішили зробити конкретний крок по проведенню офіційного турніру в обласному центрі. Так сталося, що обласні змагання проводяться на високому рівні, у районах футбол теж більш структурований і формалізований, натомість Тернопіль у силу певних обставин виявився відірваним  від цього процесу. Майже п’ять років у місті не проходили організовані футбольні змагання. А якщо й щось проводилося, то це були хаотичні турніри, без системних підходів. Зважаючи на часовий цейтнот у якому ми опинилися в минулому році, вирішили першим провести кубок Тернополя. У ньому зголосилося взяти участь сім команд («Динамо-АТО», «Арсенал», ФК «Тернопіль-Педуніверситет», «Зелені штахети», «Міжфак», «Педліцей-1» і «Педліцей-2»), а його фінал відбувся на головній спортивні арені області – Тернопільському міському стадіоні. Кубок здобув дворазовий чемпіон України серед вищих навчальних закладів ФК «Тернопіль-Педуніверситет», котрий у вирішальному матчі переграв команду приватного підприємства з виготовлення металевих огорож зі специфічною назвою «Зелені штахети» (9:2). Відрадно, що на трибунах зібралися чимало глядачів, а нагородження провів особисто міський голова Тернополя, палкий любитель футболу Сергій Надал.

– Щоб проводитимастабніші змагання в обласному центрі, чи на належному рівніматеріально-технічна база?

– Коли ми намагалися вийти на формат першого після великої перерви офіційного змагання, зіштовхнулися з тим, що в Тернополі, і про це потрібно відверто сказати, матеріальна база (футбольна інфраструктура) в дуже плачевному стані. З членами нашої федерації провели обстеження стадіонів та футбольних полів, побували в Кутківцях, педагогічному та технічному університетах, комбайновому заводі, на газопроводі, «Ватрі», відвідали шкільні стадіоні №10, 14, 22, 23, 29. З побаченого зробили висновок, що фактично лише три стадіони відповідають стандартам і вимогам для проведення матчів міського рівня. Всі інші – не відповідають багатьом критеріям, абільшість з них у запущеному стані. Виходячи з цього, вирішили розпочати з проведення кубкових змагань, а паралельно працювали над підсиленням матеріальної бази.

– І що в цьому плані вже зроблено?

– Зважаючи на те, що пріоритетом роботи нашої федерації є розвиток дитячо-юнацького футболу, звідки мають виростати наші зірочки і досягати професійного рівня, вирішили в першу чергу покращити матеріальну базу нашої комунальної ДЮСШ з футболу, яка є базовою з розвитку цього виду спорту. Адже не виростуть футболісти, коли вони не матимуть на чому грати, а в залах серйозного рівня спортсменами не стають. Тому, на умовах співфінансування, з бюджету міста виділено 2,2 млн. грн. на будівництво штучного поля розміром 60х40 метрів, якого в Тернополі ще не було. Воно має стати тренувальним для юних футболістів найперше у міжсезонні, адже саме в цей час діти не мають де проводити свої заняття. Окрім того, в бюджеті на 2019 рік передбачено кошти в розмірі 2,7 млн. грн. на здійснення капітального ремонту стадіону «Топільче» з трав’яним футбольним полем, яке завжди було основним для проведення офіційних змагань за участю тернопільської ДЮСШ в Дитячо-юнацькій футбольній лізі України. Обидва проекти почнуть реалізовуватися в найближчий час з настанням сприятливих погодних умов і цьогоріч будуть завершенні. Тернопільська міська федерація футболу безпосередньо приклалася до цих важливих у футбольному плані ініціатив, оскільки я, як голова бюджетної комісії Тернопільської міської ради та депутати міської ради Андрій Ткаченко та Володимир Місько (члени виконавчого комітету нашої федерації), були в першу чергу зацікавлені в покращенні спортивної бази. Приємно, що нас підтримали у цьому плані міський голова Сергій Надал та весь депутатський корпус, адже футбол – один з пріоритетних видів спорту, який, не ображаючи інших видів, найбільш популярний серед тернополян, які люблять футбол, пам’ятають у Тернополі великий футбол, матчі вищої ліги за участю київського «Динамо», донецького «Шахтаря».

– Те, що виділено кошти на покращення інфраструктурних проектів – великий плюс у популяризації і розвитку футболу в Тернополі. Однак наше місто і далі залишається єдиним обласним центром, де ще немає повноцінного футбольного поля зі штучним покриттям. Чи є якісь напрацювання в цьому напрямку?

– Не хотів би розкривати всіх нюансів, однак ствердно можу сказати, що над цією ініціативою ми активно працюємо. Навіть попередньо відібрано місце, де заплановано будівництво стандартного футбольного поля зі штучним покриттям. Проект дороговартісний, тому працюватимемо над його реалізацією спільно з Федераціями футболу України і області, міською радою та обласною державною адміністрацією. Переконаний, що таке поле мало б працювати на всі категорії футбольних команд міста, від дитячих, аматорських і до професійних. Ось подивіться, наші сусіди на штучних полях нині проводять кубки міських голів Івано-Франківська та Хмельницького, які збирають потужний склад учасників, на які за сотні кілометрів їздять футбольні команді Тернопільщини. Зважаючи на вдале географічне розташування Тернополя у центрі Західної України, подібний турнір зимою чи ранньою весною міг би вдалося вписатися, це був би не лише великий плюс зі спортивного боку, а й хороша промоція Файно міста в туристичному плані.  Тому Тернопіль гідний мати в близькому часі великий стадіон зі штучним покриттям і кубок міського голови Тернополя, зважаючи на вдалу локацію, міг би бути по статусу вищим, ніж у містах-сусідах.

– Незабаром весна, а значить скоро багато любителів футболу вийдуть на трав’яні поля поганяти м’яча. Чи заплановано для них якійсь організовані змагання?

– 20 лютого у приміщенніміської ради відбулося засідання нашої федерації. На ньому ми накреслили плани на 2019 рік. Серед основних – провести повноцінний чемпіонат міста на великих полях. Так, на сьогодні є певні фінансові питання щодо його організації, зокрема, оплати роботи суддів, підготовки футбольних полів тощо, але першочергово ми маємо знати реальну кількість команд бажаючись взяти участь у чемпіонаті Тернополя, щоби планувати його початок. Користуючись нагодою, звертаюся до тернополян, любителів футболу, керівників підприємств, організацій, вузів повідомляти про своє бажання участі в цих змаганнях. Окрім власне долучення до здорового способу життя, для компаній, якщо їхня команда братиме участь у таких змаганнях, це ще й буде свого роду іміджевий крок і може слугувати причиною до створення футбольних колективів. Для отримання більш детальнішої інформації можна звертатися до координатора Тернопільської міської федерації футболу – Андрія Михайловича Теплого (097-457-49-46).

Як і минулого року, запланували проведення кубка міста, який має стати традиційним. Розглядається пропозиція, щоб діючий володар кубка міста провів міжнародну товариську зустріч, чи взяв участь у турнірі з командами міст-побратимів Тернополя.

Також ставимо питання щодо необхідності більшої участі наших дитячих команд у всеукраїнських і міжнародних турнірах, що буде свого роду маркером ігрового рівня наших молодих футболістів, а також даватиме дорогоцінний досвід, який формуватиме впевненість юних гравців у своїх силах та буде важливим інструментом росту їхньої футбольної майстерності.

– У Тернополі достатня кількість штучний спортивних майданчиків, які теж можна використати для організованих змагань?

– Універсальних спортивних майданчиків у нашому місті вже є близько 20-ти. Щоби масово залучити тернополян до спорту, протягом року плануємо провести регулярні змагання з міні-футболу на таких майданчиків серед дітей, молоді та ветеранів. Більше того, в цьому напрямку вже почали роботу. Протягом квітня-червня у різних локаціях міста спільно з управлінням у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту та міським центром фізичного здоров’я населення проводитимемо турнір з міні-футболу в трьох вікових груп (10-12, 13-14, 15-17 років). Анонси цих змагань уже запущено і нині в активній фазі формування команд по мікрорайонах.

ДОВІДКА

Універсальні спортивні майданчики в м. Тернополі:вул. 15 Квітня, 35, вул. Вербицького, 6, вул. Старий Ринок, 1, 3, 5, вул. П. Орлика, 4-5, вул. Л. Українки, 17, вул. Р. Купчинського, 1, вул. О.Довженка, 6а, вул. Київська, 4, 8, вул. Новий Світ, 11, вул. Руська, 6, вул. Шкільна, 2, вул. Тарнавського, 6, вул. Винниченка, 2, вул. Братів Бойчуків, 2, вул. Камінна, вул. Протасевича, 10/вул. Л. України, 33, вул. Калинова (мікрорайон «Пронятин»), бульвар Вишневецького, 8, б-р Вишневецького, 10 (ТЗОШ № 29), парк Національного відродження, парк «Топільче» (ДЮСШ з футболу та інших ігрових видів спорт), вул. Львівська (ТНЕУ, 2 майданчики).

Поширити:

Post Author: Diana