На Тернопільщині довели, що Дністер відкритий для всіх

У четвер, 20 червня, управління туризму обласної державної адміністрації спільно з Управлінням ДСНС України у Тернопільській області реалізувало проект «Подорожуй безпечно». Цьогоріч у рамках проекту відбувся захід “Дністер відкритий для всіх”.

Як наголосив начальник управління туризму Ростислав Яцків, цьогоріч участь у заході прийняли люди з інвалідністю. Тому до сплаву готувалися вкрай ретельно. Працівники відділення водолазно-рятувальних робіт Управління детально дослідили водне плесо Дністра та прибережну смугу маршруту, а організатори заходу пристосували плавзасоби для осіб з обмеженими можливостями.

Сам захід складався із двох частин: теоретичної та практичної.

На теоретичній частині фахівці Управління ДСНС України у Тернопільській області розповіли про все, що необхідно знати тим, хто бажає сплавлятися по річках на плавзасобах різного виду.

Зокрема, начальник пошуково-рятувального відділення аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління Сергій Яворський розповів про правила користування маломірними суднами. Він наголосив на забороні перевантаження плавзасобу, стрибків із нього у воду, перебуванні на плавзасобі у стані алкогольного сп’яніння. Не варто брати на такий екстремальний відпочинок дітей, віком до 7 років. Сергій особливу увагу звернув на правила безпеки при розпалюванні вогнищ на природі під час відпочинку. Адже часто елементарна людська недбалість може привести до катастрофічних втрат у екосистемах.

Багато важливої інформації розповів начальник відділення водолазно-рятувальних робіт Руслан Сівак. Присутні з цікавістю слухали про причини утоплень та деталі роботи відділення. Здивувала усіх і сумна статистика загибелі на воді. Нагадаємо, що з початку року на водоймах Тернопільщини загинуло 13 осіб, з них 2 – неповнолітніх. Особливо небезпечним є літній період.

Надзвичайно корисною була розповідь Віктора Репути. Він звернув увагу на ті небезпеки, які можуть торкнутися нас у літній період. А це: сонячний і тепловий удари, укуси кліщів та різних комах. Окрему увагу звернув Віктор на правилах надання домедичної допомоги при виникненні кризових ситуацій.

Після семінару усі присутні на спеціально облаштованих плавзасобах подолали водний шлях рікою Дністер із села Устечко до села Іване Золоте Заліщицького району.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *