прапор

На Тернопільщині освятили братську могилу загиблих Героїв

Вчора, 11 вересня, у селі Борсуки відбулося освячення братської могили в якій перезахоронені  Тимофій Андрійович Басюк (псевдо Яворенко) — визначний діяч українського національно-визвольного руху (ОУН, УПА) та його бойові побратими.

Яворенко у підпіллі очолював пропагандистський відділ Лановецької екзекутиви ОУНб. Влітку 1942 — організатор і комісар Фронту української революції (ФУР), який діяв на півдні Волині. Загинув чоловік за нез’ясованих обставин в 1944 році, в с. Синівці, ймовірно від рук НКВД.

Вже в 2000 роках після довгих пошуків вдалося віднайти та перезахоронити тіло Героя Яворенка, його побратима та інших невстановлених осіб в братській могилі в с. Борсуки.

«Борсуківська об’єднана територіальна громада встановила та освятила пам’ятник на могилі загиблих Героїв, які віддали своє життя за волю та незалежність України.  Їх подвиг в ім’я свободи і боротьби за незалежність рідної землі – приклад для наслідування майбутнім поколінням. Герої не вмирають!», – наголосив голова Борсуківської громади Іван Друзь.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *