облрада

На Тернопільщині привітали працівників місцевого самоврядування

Вчора, 6 грудня, у Тернопільському драмтеатрі з нагоди свого професійного свята зібралися голови районних рад, сільських та селищних, голови громад, депутати різних рівнів рад, секретарі та працівники органів місцевого самоврядування.Найкращих за значні здобутки і вагомі досягнення в роботі відзначили грамотами та подяками, цінними подарунками.

Як зазначив голова обласної ради Віктор Овчарук, органи місцевого самоврядування – це демократичний прояв руху України. А в контексті реформи децентралізації, де сьогодні влада надана на місця, органи місцевого самоврядування можуть самостійно формувати свої бачення розвитку територій.

«Крім повноважень, ми говоримо й про фінансовий ресурс, який отримали громади – це ПДФО, податок на землю, сплачені акцизи… За рахунок цього громади мають можливість формувати бюджети та їх скеровувати на інфраструктурні й соціальні проекти. Результати децентралізації за три роки – очевидні. Якщо у 2015 році обласний бюджет складав близько 3 млрд. грн., то тепер 7,3 млрд. грн.», – поінформував Віктор Овчарук.

Про те, що місцеве самоврядування – це принципово важливий напрямок реформи децентралізації, наголосив й голова облдержадміністрації Степан Барна.

«Стратегія децентралізації, котра реалізовується за ініціативи Президента України Петра Порошенка, дає помітні результати. Наприклад, загальний фонд всіх рівнів бюджетів Тернопільської області у 2014 році складав 1,1 млрд. грн. Тепер ми рік завершуємо майже з 4 млрд. грн. Тобто це реальний інструментарій не тільки говорити про наявність ресурсу, а що й завдяки йому робляться дороги, стелиться бруківка, утеплюються будинки, будуються садочки і школи. Наше завдання: щоб цей процес не зупинявся», – акцентував Степан Барна.

Додамо, Тернопільська область передова в реформі децентралізації. На цей момент уже створено 42 громади, у  грудні відбудуться вибори ще у 5-ти. 2 міста обласного значення отримали статус об’єднаних територіальних громад – це Тернопіль і Бережани.

Поділитися...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Post Author: Редактор

Один коментар до “На Тернопільщині привітали працівників місцевого самоврядування

  • Ігор

    (07.12.2018 - 10:41)

    “Найкращих за значні здобутки і вагомі досягнення в роботі відзначили грамотами та подяками, цінними подарунками.” ТО ХТО ЦІ НАЙКРАЩІ ГОЛОВИ ??? ДЕ ОСНОВНЕ ,ЗАДЛЯ ЧОГО Й ЗБИРАЛИСЯ !!!!!!!!!!!!!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *