На Тернопільщині виявляють підприємства харчової промисловості, які нелегально виготовляють та реалізовують свою продукцію через інтернет мережу

Впродовж 2020 року інспектори управління промоніторили 530 дописів у соціальних мережах та на онлайн-майданчиках щодо фактів пропозицій збуту продуктів харчування, в тому числі виготовлених в домашніх умовах.

У 182 випадках громадянам, які пропонували до реалізації м’ясомолочні вироби виготовлені в домашніх умовах, спеціалісти Держпродспоживслужби надіслали інформаційні попередження щодо неприпустимості порушень вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

У двох випадках, рішеннями Головного державного інспектора Тернопільської області, був заборонений обіг продукції виготовленої на підприємствах, на яких відсутній експлуатаційний дозвіл на виробництво харчових продуктів.

У одному випадку після усунення зауважень, виявлених під час заходу державного контролю, підприємство отримало відповідний експлуатаційний дозвіл.

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області продовжує роботу в даному напрямку і закликає споживачів бути пильними у виборі продуктів харчування та не купувати продукти невідомого походження вироблених на неофіційних підприємствах.

Нагадуємо! Виробництво для збуту та збут домашніх м’ясних виробів заборонено відповідно до вимог ст. 37 Закону України « Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Такий вид діяльності суворо регламентується Законом та потребує наявності дозвільних документів. За порушення вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» передбачена адміністративно-господарська відповідальність відповідно до положень ч. 3 ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» у розмірі двадцяти мінімальних заробітних плат. Якщо ж така продукція завдасть шкоди здоров’ю споживача, розмір штрафу становитиме двадцять п’ять мінімальних заробітних плат та буде відкрите кримінальне провадження.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *