На Тернопільщині зменшиться кількість тих, хто отримає субсидію

Сьогодні, 6 травня, у Тернополі відбувся брифінг директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадима Боярського, під час якого обговорили зміни щодо надання та отримання субсидії на житлово-комунальні послуги.

З лютого цього року мешканці Тернопільщини почали отримувати субсидії у готівковій формі. Це близько 105 тисяч домогосподарств на суму 119 мільйонів гривень.

У травні розпочинається виплата готівкової субсидії за квітень. Але через завершення опалювального періоду зменшиться кількість домогосподарств, які її отримають, це 92 тисячі домогосподарств на суму 81 мільйон гривень.

На літній період субсидія буде перепризначена автоматично, окрім деяких категорій громадян, яким необхідно буде звернутися із заявою, декларацією та іншими необхідними документами. Зокрема, автоматично не перерахують субсидію: орендарям житла, внутрішньо переміщеним особам, тим сім’ям, яким субсидію призначено не на всіх членів сім’ї, тим у кого відсутні доходи або дохід менший ніж мінімальна зарплата, а також тим, у кого відбулися зміни у складі сім’ї.

Вадим Боярський наголосив, що субсидія не призначається та не перепризначається якщо є заборгованість за житлово-комунальні послуги за період більше місяця та її розмір перевищує 340 гривень, поки цю заборгованість не буде погашено.

«Всі громадяни, які не мають боргів за житлово-комунальні послуги, і які отримували грошову субсидію через Ощадбанк будуть отримувати вже перепризначену субсидію в готівковій формі. Якщо людина буде мати борги за житлово-комунальні послуги субсидія буде переводитися у грошову форму, це та сама готівкова форма, але її адмініструватиме Ощадбанк», – зазначив Вадим Боярський.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *