На Тернопільщину з’їхалися християни з різних куточків України

Сьогодні християни з різних куточків України з’їхалися на святкове Архиєрейське богослужіння в Малій Іловиці Шумського району, яке є рідним селом Преподобного Амфілохія Почаївського. Святий прославився як подвижник та патріот, лікував українських повстанців та зцілював поранених у боях.

Віряни молилися за мир в Україні, створення єдиної помісної церкви, а також просили здоров’я для українських захисників, своїх рідних та близьких. Молитовно згадували воїнів, які захищаючи незалежність та суверенітет рідної держави, віддали найдорожче – власне життя.

Серед паломників, які прибули вшанувати пам’ять великого подвижника української землі, були й голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна, голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук, представники влади, військовослужбовці Тернопільської артилерійської бригади, волонтери та пластуни.

За словами Степана Барни, Преподобний Амфілохій вмів не лише проявляти себе духовно, зцілювати людей, а й об’єднувати їх. «Святий Амфілохій Почаївський мріяв про те, що буде українська держава. Він переслідувався тодішнім радянським режимом, але це не зламало його, він продовжував проявляти себе, допомагати людям, зцілювати їх і творити чудеса. Спорудження храму у Малій Іловиці святий передбачив через десятиліття. Сподіваємося, що його опікунство над українською армією дасть можливість перемогти російського окупанта. Дуже важливо, що на Божественній Літургії присутня наша артилерійська бригада, адже Амфілохій Почаївський є покровителем українських військових», – наголосив очільник області.

На важливості об’єднання української Церкви, українського суспільства наголосив архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор: «Сьогодні все те, що ми маємо – це сьогоднішня наша молитва, сьогоднішня наша праця з розбудови нашої держави, її захисту від окупанта, зміцнення і об’єднання нашої церкви. Підвалини цього заклав своєю молитвою і працею, а головне – своєю вірою Преподобний отець Амфілохій. Хоча він і не дожив до цих днів, коли прийшла в Україну незалежна українська церква, коли держава стала вільною».

Втрата сина – це непоправна втрата для кожної матері, особливо для тих матерів, які втратили своїх синів на війні. Для держави і керівництва області підтримка та допомога родинам загиблих Героїв залишається однією з пріоритетних. Тому після завершення богослужіння голова Тернопільської ОДА вшанував матерів загиблих Героїв, привітав їх з Днем Матері та подякував за неоціненний внесок у вихованні гідних захисників.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *