Не зривайте весняні первоцвіти, проявіть екологічну свідомість

Початок весни завжди асоціюється із цвітінням перших квітів, особливо підсніжників, які уже давно занесені до Червоної книги України і потребують особливої охорони.

На жаль, але бажання фінансового збагачення переважає над екологічною свідомістю і тільки крізь сніг пробиваються перші квіти, на популярних точках продажу уже є «продавці підсніжників». Про те, що зривати у природніх умовах їх заборонено не новина, але з року у рік квіти продовжують знищувати.

Тернополянам у Державній екологічній інспекції нагадують, що за незаконне збирання й реалізовацію первоцвітів передбачається штраф у розмірі від 510 до 1700 грн. із конфіскацією об’єктів рослинного світу, повторні дії тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн. Один екземпляр незаконно добутої рослини занесеної до Червоної книги України  передбачена відповідна компенсація за її знищення, наприклад: черемша (цибуля ведмежа) – 62 грн. шафрани (крокуси), підсніжники від 49 до 62 грн. у залежності від виду, сон трава –  від 37  до 62 грн у залежності від виду.

Відповідна робота буде  зосереджена не лише в місцях збору, де зростають ці рослини, але й у місцях збуту рослин (ринках, автовокзалах і т. п.) і триватиме до 10 травня 2021 року.

Сучасний світ диктує нові тренди на екологічність, тому кожному хто зриває ці квіти і тому, хто їх купує варто усвідомити усю глибину проблеми, яка кожного року, на жаль, актуальна.

 

Post Author: Tanya

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *