економіка

Нерухомість чи доплати медикам: що важливіше для “Батьківщини” у районах?

Днями відбулася 53 сесія Борщівської районної ради. Основними питаннями засідання були зміни до бюджету (в частині затвердження трансферів від сільських рад на погашення заборгованості перед сільськими медиками) та обрання складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на посаду директора комунального некомерційного підприємства Борщівський ЦПМСД.

Хоча явка депутатів була мінімальною, 19 чоловік, цього вистачило, щоб розпочати роботу сесії.

Скориставшись відсутністю багатьох депутатів, представник від ВО “Батьківщина” Орест Ярема вирішив з голосу «пропхати» в порядок денний питання про передачу об’єктів спільної комунальної власності, що перебувають на балансі районної ради у власність Борщівської міської ради. Його охоче підтримав колега по фракції Ігор Чопик, який, ймовірно, в мріях вже займає крісло голови громади.

Зауважимо, що за день до сесії група депутатів міської та районної ради мали зустріч із новопризначеним головою РДА Юрієм Гуцулом та заступником голови Борщівської районної ради Андрієм Русенком. Під час цієї зустрічі досить детально було обговорено питання передачі комунального майна у зв’язку із можливим об’єднанням районів. Учасники зустрічі одностайно погодились і з важливістю цього питання та з необхідністю передачі деяких об’єктів, а також з тим, що дана передача має відбуватися у строгій відповідності до чинного законодавства.

Також питання передачі комунального майна розглядалося на відповідній комісії, головою якої і є Орест Ярема, але комісія не дійшла до якогось узгодженого проекту рішення, тому на сесію це питання не виносилось. Однак, користуючись мінімальним кворумом, лідер “Батьківщини”, шантажуючи депутатів від інших фракцій, включив це питання до порядку денного. Депутати погодились лише заради того, щоб не заблокувати роботу сесії. Після цього Орест Ярема знову почав вимагати, аби це питання розглянули першим у порядку денному. Депутати погодились і на це.

Під час обговорення було внесено цілий ряд пропозицій щодо проекту даного рішення. Вказувалося на необхідність створення спільної робочої групи за участі представників усіх громад щодо питання передачі спільного майна. Досить активною була позиція голів ОТГ, зокрема Більче-Золотецької сільської ради. Галина Огородник рішуче вказала на неприпустимість такої передачі без участі та погодження усіх власників.

Під час голосування представники фракції ВО “Свобода” зупинили цинічний дерибан і проголосували проти даного рішення, оскільки воно прямо суперечить чинному законодавству.

Після цього Ігор Чопик і Орест Ярема покинули залу і роботу сесії було зірвано.

“Перед початком минулої сесії я вже попереджав, що деякі аферисти від політики хочуть зробити районну раду місцем для політичних ігрищ. Але напередодні і сьогодні чітко було видно, що представники однієї з політичних сил ще й хочуть нахабно пограбувати район, нічого і ні в кого не запитуючи. Мені дуже шкода, що наш район в досить реальній перспективі може припинити існування, але поки він є, ми робимо все, щоб його зберегти. Як житель Борщівської громади я, звичайно, зацікавлений у тому, щоб Борщівська ОТГ була потужною і спроможною. Але, як посадова особа, як керівник районної ради, я зобов’язаний неухильно дотримуватися Конституції України та чинного законодавства і захищати інтереси усіх територальних громад району.”,- прокоментував цю ситуацію Андрій Русенко.

За словами Андрія Русенка, проект рішення, за який вимагав проголосувати лідер “Батьківщини”, суперечить чинному законодавству. Так, зокрема у ЗУ “Про місцеве самоврядування” у прикінцевих положеннях чітко вказано, що “За пропозицією сільських, селищних, міських рад районні, обласні ради повинні приймати рішення про передачу до комунальної власності відповідних територіальних громад окремих об’єктів, спільної власності територіальних громад, які знаходяться на їх території і задовольняють колективні потреби ВИКЛЮЧНО цих територіальних громад. Тому, щоб передача даних об’єктів відбулася законно, буде створено спільну робочу групу для вивчення цього питання за участі представників райради, ОТГ і райдержадміністрації.

Чому за кілька місяців до виборів лідер “Батьківщини” Орест Ярема та його однопартієць Ігор Чопик вирішили поспішно перебрати на Борщівську міську раду значну частину комунального майна, яке заходиться у центральній частині міста Борщева та вартує чималі гроші, здається, зрозумілим. Адже, маючи чималі фінансові можливості та підконтрольного мера Івана Кобилянського, можна ще напередодні фінальної битви за крісло мера заполучити у власність кілька сотень квадратних метрів нерухомості…

До слова, серед об’єктів нерухомості, які Орест Ярема та Ігор Чопик вимагали негайно і без обговорення передати на місто, значаться Районний будинок культури, Борщівська районна лікарня з велетенською інфраструктурою, ДЮСШ, “Трудовий Архів”, приміщення дитячої та районної бібліотеки, а також відділ освіти Борщівської РДА. Значна частина цих приміщень знаходиться в центральній частині міста і може викликати чималий інтерес у потенційних “інвесторів”, які мріють отримати чималий шмат комунального пирога.

Повертаючись до самої сесії та публічної втечі представників “Батьківщини”, які зрозуміли, що в цей день їм не вдасться протягти через сесійну залу протизаконні рішення, хочеться сказати, що своїми діями вони поставили під удар функціонування ЦПМСД Борщівщини. Адже саме сьогодні мали запустити процедуру обрання нового керівника установи.

Крім того, медики сіл Борщівського району знову змушені миритись із непогашенням заборгованості. Адже через відсутність кворуму не були проголосовані вкрай важливі питання затвердження трансферів від сільських рад на погашення заборгованості перед сільськими медиками. Але хіба ж настільки заможних людей цікавлять звичайні лікарі та фельдшери, коли омріяна нерухомість вислизає з рук?

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *