Новий рік у Тернополі: Віктор Литвинчук сумує за хорошими книгами

Традиційно так склалося, що напередодні Нового року підбивають підсумки року що минає та будують плани на майбутнє. Сьогодні, в перший день року, ми поцікавились у відомих тернополян, що їм запам’яталося у минулому році та чого очікують у новому. Ну і звісно, не обійшлося без привітань зі святами.

Віктор Литвинчук (директор Тернопільського Центру розвитку місцевого самоврядування):

Як на мене, у житті усі роки важливі і всі запам’ятовуються. Інша справа, що з роками стираються риси людей, події і навіть почуття. Їх пам’ятаєш, але вони не мають втрачають чіткість. Щодо цього року, то найважливішою подією було відновлення автокефалії Української Православної Церкви. Це не просто історична подія. Це епохальна подія, яка змінить хід   всесвітньої історії.

Якщо говорити про власті досягнення, то найвагомішим є створення в області низки об’єднаних територіальних громад не завдяки, а всупереч. Це перший потужний сигнал самоорганізації населення і розвитку відкритого громадянського суспільства. Поки що, це локальна подія, але яка змінює філософію влади, як такої.

Головними завданнями наступного року буде забезпечення моделювання нового адміністративно-територіального устрою Тернопільщини і забезпечення спроможності об’єднаних територіальних громад та створення нової територіальної основи влади.

Щодо особистих завдань, то повільно, але вперто продовжую свою літературну і публіцистичну діяльність. Моє життя було надзвичайно динамічним і мені довелося брати участь майже в усіх головних політичних і державотворчих подіях. Намагаюся не піддатися мемуарному формати. Швидше за все, це має бути погляд на сучасні історичні події через минулі помилки і досягнення. Адже нічого нового у світовій історії не відбувається. Життя розвивається по спіралі і на кожному витку повторюється, – тільки на вищому витку свого розвитку. Інша справа, що історія вчить, що нічого не вчить і ми не робимо висновків із своїх помилок. Ось саме так хотілося б побудувати книгу, де частина моїх знайомих зможе легко себе впізнати.

Дуже сумую за хорошими книгами. Але найбільше – за часом, який проходить і не повертається.

Від себе та від всієї команди Тернопільського Центру розвитку місцевого самоврядування, хочу щиро привітати всіх з Новим роком та Різдвом Христовим!

Рік, який минає, був непростим. Але важливо, що нам вдалося подолати труднощі, які зробили нас сильнішими. За рік нам спільно вдалося зробити стільки, чого не вдалося іншим за роки.

Бажаємо Вам миру, який врешті має прийти на нашу благословенну землю. Хай любов стане окрасою Вашого особистого життя і Ваших родин. Будемо жити на позитиві і нам усе вдасться.

Хай посмішки ніколи не сходять з Ваших вуст, а очі пломеніють теплом і радістю. Живіть у здоров’ї й достатку, подорожуйте світом, але де б Ви не були, ніколи не забувайте про Україну.

Христос народився! Славимо його!

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *