«Окрилені піснею» запалювали у ТНПУ імені В. Гнатюка

Вчора, 19 листопада, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка вкотре зустрічав співочих гостей з усієї Галичини та Волині, адже саме тут пройшов фінал відкритого міського студентського фестивалю-конкурсу «Окрилені піснею». Цього разу даний захід був символічним, адже присвячувався Міжнародному дню студента, який традиційно відзначають 17 листопада.

До присутніх з вітальним словом звернувся ректор університету Богдан Богданович Буяк, котрий побажав учасникам творчої наснаги і цілеспрямованості.

«Ми тішимося тим, що фестиваль набув вже не тільки регіонального масштабу, а й частково всеукраїнського. Щороку зростає кількість учасників «Окрилених піснею», якість виконання музичних творів, ми можемо побачити нові відомі обличчя у складі журі. Незмінним є лише наш ТНПУ імені В. Гнатюка, який вже традиційно приймає у своїх стінах конкурсантів і надає їм різноманітну допомогу організаторського характеру. Ми раді, що саме у нас відбувається таке велике мистецьке дійство, яке дозволяє тим людям, які роблять перші кроки до успіху, починати розвиватися саме на цій сцені, перед численною аудиторією. Цікаво те, що більшість учасників «Окрилених піснею» у подальшому стають лауреатами всеукраїнських та навіть міжнародних конкурсів, продовжують вдосконалювати свою музичну кар’єру», – висловився Богдан Буяк.

Учасники фестивалю-конкурсу виступали у різних номінаціях: естрадний та академічний спів, народна і авторська пісня. Конкурсантами стали не тільки студенти ТНПУ імені В. Гнатюка, а й багатьох інших вищих навчальних закладів: Теребовлянського коледжу культури і мистецтв, Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка, Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені О. Барвінського, ТДМУ імені І. Горбачевського, ТНЕУ, Тернопільського музичного коледжу імені С. Крушельницької, коледжу економіки, права та інформаційних технологій ТНЕУ тощо.

Цікавим є те, що дуже багато учасників обрали для виконання на конкурсі такого рівня саме українські народні пісні, або ж пісні українських композиторів, котрі, здавалося, вже не популярні, проте й досі актуальні і їх слід відроджувати і виконувати по-новому, бо це наша самобутня культура.

Отож, лауреатами фестивалю-конкурсу «Окрилені піснею» І категорії стали:

  • Ліліана Вівчар, студентка Тернопільського музичного коледжу імені С. Крушельницької;
  • Василь Макогонський, студент Чортківського гуманітарно-педагогічного коледжу імені О. Барвінського;
  • Наталія Казмірчук, студентка Тернопільського музичного коледжу імені С. Крушельницької;
  • Анатолій Конопляник, студент Львівської національної музичної академії імені М. Лисенка;
  • дует у складі Степана Лоїка та Анастасії Вишнюк, студентів ТНПУ імені В. Гнатюка.

Також журі вручили найвищу нагороду фестивалю-конкурсу «Окрилені піснею» – гран-прі для Галини Шевчук, студентки факультету мистецтв ТНПУ імені В. Гнатюка. Партнери заходу вручили окремі нагороди учасникам: диплом за номінацію «Personality» вручили Ірині Молинь, приз глядацьких симпатій – дуету у складі Степана Лоїка та Анастасії Вишнюк, спеціальне запрошення для співпраці від федерації фестивалів-конкурсів України солістам Василю Макогонському, дуету у складі Степана Лоїка та Анастасії Вишнюк і Галині Шевчук.

Окрім того, почесними відзнаками члени журі нагородили не тільки переможців конкурсу «Окрилені піснею», а й півфіналістів та просто учасників, котрі приїхали представити свої таланти.

«Мені сьогоднішній конкурс дуже сподобався. Насамперед виділю той факт, що цьогоріч позмагатися приїхала велика кількість учасників не тільки із Тернопільської області, а й навіть із Львівщини. Тішить те, що «Окрилені піснею» розширює свої географічні кордони. Було видно, що конкурсанти надзвичайно старалися, помітно хвилювалися, та в цілому все пройшло на досить високому рівні», – поділився враженнями студент Віталій Серкіз.

«Рада, що навчаюся саме в тому університеті, в якому проводяться такі чудові мистецькі конкурси. Послухати виступи сьогоднішніх учасників було для мене справжньою насолодою, адже обожнюю сучасну українську музику. А вона сьогодні з уст конкурсантів звучала найчастіше. Ніколи не думала, що в нашій області і за її межами є стільки по-справжньому талановитих людей»,  – прокоментувала студентка Ольга Бажан.

Юлія Іноземцева

Поширити:

Post Author: Diana