прапор

Під час святкування “Чортківської офензиви” відбулося спецпогашення марки

У неділю, 9 червня, в старовинному місті Чортків у рамках проведення фестивалю «Чортківська офензива» пройшов ряд цікавих офіційних заходів: провели наукову конференцію, відбулося спецпогашення конверту та поштової марки, відкриття музею, презентація виставки.

В єпархіальному управлінні Бучацької Єпархії УГКЦ відбулася Четверта наукова конференція «Чортківська офензива: звитяжна сторінка українського народу». На якій науковці та громадські діячі обговорили безліч актуальних історичних питань Офензиви та відбулася презентація книги «Дух, що тіло рве до бою».

Того ж дня, в приміщені Єпархії провели урочисте спецпогашення художнього конверту і поштової марки, присвяченої 100-річчю Чортківської офензиви. З 9 червня 2019 року, вводиться в обіг та вважається дійсною для оплати у всіх відділеннях поштового зв’язку  в серії «Збройні формації Української революції 1917-1921 років» поштова марка – «Стрілець Української Галицької Армії» тиражем 130 000 примірників. Також Укрпоштою, випущено конверт Першого дня, на якому представлено наступальну операцію Української Галицької Армії –Чортківську Офензиву.

За ініціативи Тернопільської обласної державної  адміністрації та громадського об’єднання «Альтернатива Чортків» розроблено спеціальний поштовий штемпель «Збройні формації Української революції 1917-1921 років. Чортківська офензива 100 років. Перший день. Premier Jour. 09.06.2019. Чортків,48501», який створив наш тернопільський художник Олег Кіналь, він дійсний один день та призначений для проведення спеціального погашення марки.

В урочистому погашені марки взяли участь керівництво області і району, були присутні гості із Львівщини. Також на цьому заході презентували ювілейну медаль «Чортківська офензива. 100 років.»

В приміщенні Бучацької Єпархії відкрили військово-історичний музей, та презентували виставку «Чортківська офензива». На якій можна ознайомитися з фотографіями та документами тої епохи, а також більш детальніше дізнатись про перебіг подій важливої для України наступальної операції.

 

Блискавичний наступ Української Галицької Армії в червні 1919 року , що увійшов в історію під назвою «Чортківська офензива» став прикладом рішучості та мужності українського народу, він назавжди залишиться в пам’яті людей

Маріна Дашкевич

Поділитися...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *