Представники Тернопільщини взяли участь у VIII Конгресі Ініціатив Східної Європи

Наприкінці вересня у польському місті Люблін відбувся VIII Конгрес Ініціатив Східної Європи. Впродовж років цей захід є майданчиком для діалогу представників науки, культури, освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також неурядових організацій Центрально-Східної Європи.

Участь у заході взяли і представники Тернопільщини. Зокрема, серед учасників Конгресу були депутати Тернопільської обласної ради Володимир Бобко та Михайло Тимошик, а також експерт-міжнародник, директор ТОВ «Українська фабрика реклами» Руслан Кулик.

Однією із ключових тем серед панельних дискусій була тема реформи децентралізації в Україні. Зокрема, елементи підтримки цієї реформи та можливість використовування європейського досвіду для місцевого розвитку і підвищення ефективності управління.

«Було корисно і цікаво під час конгресу почути навики колег з Європи саме про реформу децентралізації. Це питання є актуальним і водночас складним для Тернопільщини, я як член комісії обласної ради з питань децентралізації та адміністративно-територіальної реформи знаю це з власного досвіду. В Україні децентралізація «на папері» і в реальному житті, на жаль трохи відрізняється. Перед об’єднанням  громадам обіцяли максимальну незалежність від центру та право розпоряджатися землями поза межами населених пунктів. Обіцяли, що податки від виробництв будуть залишатися на місцях. Але по факту підприємства, які знаходяться на території  громади, можуть бути зареєстрованими в обласному центрі чи навіть у Києві. І гроші, які могли бути витрачені на дороги, ремонти закладів освіти та культури та інше, часто проходять повз ОТГ. Це одна із найважливіших проблем, з якою стикаються деякі новостворені громади», – зазначив Володимир Бобко.

У свою чергу Михайло Тимошик додає, що між Польщею та Україною зараз є велика відмінність, адже наша країна перебуває у стані війни.

«Коли у Польщі проводилася реформа децентралізації, вона не була в такому стані як Україна сьогодні. Адже зараз наша країна перебуває у стані війни, а регіони з найбільшим потенціалом промисловості, окуповані. Проте, ми почули багато корисного від наших європейських колег. А зробивши правильні висновки, – зможемо уникнути багатьох помилок», – додав він.

Значна увага під час Конгресу приділялася й питанням залучення інвестицій із фондів ЄС та розвитку бізнесу. Для цього паралельно діяв Форум партнерів – місце для знайомства та співпраці бізнесменів із держав Східної Європи.

Саме залучення інвестицій, на думку Руслана Кулика, є запорукою сталого розвитку українських громад.

«Інвестор приходить туди, де є перспектива, стратегія розвитку, передбачуваність та прозорість процесів і рішень. Та головне — інвестор приходить за людським ресурсом та кваліфікованими кадрами», — підкреслив Руслан Кулик.

На його думку, саме такі зустрічі є хорошою платформою для обговорення як зацікавити потенційного інвестора та мотивувати його до співпраці, обрати вірну інвестиційну стратегію, підняти інвестиційну привабливість об’єднаних громад тощо

До слова, цьогорічний Конгрес був особливим, оскільки у 2019 році Польща відзначає 450-річчя укладення Люблінської унії, яку сучасники трактують як один із етапів творення майбутнього Європейського Союзу, та 15-ту річницю вступу до європейської спільноти. Під час відкриття конгресу учасникам показали історичний перформанс «Жива картина – Люблінська Унія», а другий день розпочали лекцією на тему «Майбутнє Європи у тіні Brexit». Також, на цьогорічному Конгресі ініціатив Східної Європи була започаткована нова програмна лінія Lub-Invest.

Поширити:

Post Author: Diana