Про Збараж в “червоній” зоні, карантин та що робити…

Збаразький район з 14 вересня опиниться в «червоній» зоні. Це означає, що життєдіяльність міста та району буде неповноцінною. Від цієї ситуації знову постраждають насамперед підприємці, які не зможуть вести свою діяльність та покривати всі видатки.

Свою думку стосовно цього висловив в.о. міського голови м. Збараж Роман Напованець, який нещодавно перехворів коронавірусом, тому як ніхто знає всі тонкощі карантину.

«Людське життя і здоров’я є найвищою цінністю, а утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Карантинні заходи спрямовані на захист здоров’я, але не варто і забувати, що для повноцінного життя необхідно всім проводити економічну діяльність.

Про вірус знаю не лише зі слів інших чи статистичних цифр — лише тиждень, як я вийшов з лікарняного перехворівши коронавірусом. Якщо хтось досить легко його переносить, то це ще не причина легковажно ставитися та ігнорувати карантинні норми.

Також, не зі слухів, знаю про неймовірні важкі обставини в яких зараз перебувають наші підприємці. Моя дружина вимушена була закрити приватний дошкільний заклад, бо оренду, податки та інші видатки ніхто не відмінив, а працювати не дали можливості.

Оскільки Держава не вводить жодних компенсаторів для приватних підприємців, які на своїх плечах формують бюджети всіх рівнів, утримують свої сім’ї та дають роботу тисячам громадян, то не можна лишити їх без жодних засобів для існування. У безвиході залишаються батьки, які мають змогу працювати, але не мають з ким залишити дитину. У всіх безліч питань без відповідей.

На початку літа я був противником несправедливих карантинних заходів, адже дозволялося у маршрутці, що має площу близько 30 кв.м. їхати у кількості сидячих місць, але не дозволялося працювати ресторанам у яких площа від 100 до 500 і більше кв.м. Досі впевнений, що ми зробили правильно дозволивши їм працювати.

Аналогічно, не розумію, чому забороняється працювати, при виконанні карантинних норм, окремим малим магазинам та ринку, який взагалі на відкритому повітрі», – зазначив він.

Роман Напованець додає, що Збаразька міська рада не є членом районної комісії з питань ТЕБ та НС. Важливо негайно  внести зміни у склад комісії та включити представника від підприємців.

«Склалося так, що Збаразька міська рада не є членом районної комісії з питань ТЕБ та НС, тому голос наш не враховується. Також не мають представника в комісії і наші підприємці, але коли потрібно на щось кошти, то до них перших звертаються.

Враховуючи, що рішення приймається на рівні районної комісії ТЕБ та НС, то думаю, що буде справедливим внести зміни у склад комісії та включити представника від підприємців . Після зміни складу комісії — в терміновому порядку внести зміни у рішення районної комісії “Про встановлення “червоного” у частині заборон.

Якщо ж такі варіанти не прийнятні, тоді РДА в триденний термін має подати Програму компенсування місцевих підприємцям, які не по своїй винні не мають можливості працювати та пропонувати зміни у районний бюджет для негайного фінансування Програми.

Просто віднести когось до “червоної” зони та закрити по домах — не маємо права! Лише в злагоді та спільній підтримці один одного можемо пережити ці важкі часи», – каже в.о. міського голови м. Збараж.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *