Розумний карантин, або як зберегти життя людей та не вбити державу

Епідемія коронавірусу – це діагноз не тільки для діючої влади, але й для існуючої в Україні олігархічної моделі у економіці та політиці, – вважає народний депутат України VII та VIII скликань Михайло Головко.

«Війна прийшла у наш дім, бо в Україні розвалили армію і не сформували патріотизм як запобіжник від сепаратизму. Епідемія прийшла до нас тому, що в державі розвалили медицину та не розвивають культ здорового способу життя та систему профілактики захворювань. Всі наші проблеми від війни до епідемії та економічної кризи носять комплексний характер і подолання їх має мати комплексний підхід», – зазначає політик.

На думку пана Михайла, перш за все потрібно підняти престиж медиків усіх рівнів, їх боротьбу з епідемією прирівняти до боротьби бійців на війні з ворогом. Бо в обох випадках від боротьби залежить виживання держави, бо в обох випадках борці несуть жертви і ризикують життям заради інших.

«Матеріальна та моральна підтримка суспільства у 2014 втримала фронт, у 2020 ця підтримка має втримати систему охорони здоров’я! В той же час влада продовжує політику мед реформи, що передбачає закриття з 1 квітня фтизіатричних відділень і лікарень, які могли б бути переобладнані і доукомплектовані ставши дієвими інструментами у боротьбі з епідемією! Дуже нагадує закриття військових частин незадовго до війни, тільки епідемія уже почалась.  В свою чергу страхова медицина нагадує приватну армію, або ж приватних пожежників, які на постійній сторожі і готовності, а починають щось робити тільки по факту війни або ж пожежі і за попереднім авансом! Абсурд? Але те, що роблять з медициною – то не просто абсурд а свідомий геноцид українського народу, який став очевидним лише з початком епідемії коронавірусу! Згідно з інформації МОЗ карантин і самоізоляція – це лише відстрочка поширення епідемії, в свою чергу Ангела Меркель (канцлер Німеччини) і Борис Джонсон (прем’єр Великобританії) говорять що вірусом перехворіє більшість населення», – наголошує він.

Михайло Головко зазначає, що для вирішення проблеми необхідно:

  • Кілька кратне збільшення зарплатні медикам задіяним у боротьбі з епідемією та поступове збільшення зарплатні усім працівникам охорони здоров’я.
  • Страхування від хвороби та смерті внаслідок діяльності пов’язаної з боротьбою з епідемією медпрацівників.
  • Спрямувати усі фінансові і матеріально – технічні засоби держави на підтримку профілактики та лікування епідемії
  • Сформувати держзамовлення для існуючих, та створити нові підприємства для виготовлення усіх необхідних медикаментів та засобів необхідних для профілактики та лікування епідемії.

«Ми повинні відмовитися від необдуманих і хаотичних рішень стосовно карантину і перейти до збереження рівноваги між потребами економіки і потребами профілактики поширення епідемії. Якщо у людей закінчаться засоби для утримування сім’ї вони вийдуть на вулиці незважаючи на всі штрафи і заборони. Діючі карантинні заходи можуть убити економіку водночас бути малоефективними в боротьбі з поширенням епідемії», – каже екс-нардеп.

Водночас Михайло Головко наголошує, що потрібно не забороняти а допомагати реально вирішувати проблеми, а саме:

  • Запровадити найжорсткіший карантин для людей, що знаходять в зоні ризику, поряд з цим забезпечити їх всім необхідним для перебування на карантині.
  • Всім хто не перебуває у зоні ризику дозволити працювати і наповнювати бюджет для забезпечення витрат на боротьбу з епідемією!
  • Пристосувати економіку загалом та окремі підприємства зокрема, транспорт, освітню і культурну галузь до продуктивної діяльності в рамках постійної загрози епідемії. Ми маємо сформувати нові моделі взаємодії між людьми, що будуть зберігати рівновагу між продуктивною діяльністю та профілактикою поширення епідемії.
  • Нарощувати темпи перевірки людей на корона вірус, налагодити ефективну ізоляцію людей та територій уражених вірусом. Потрібен індивідуальний підхід а не суміш надмірного карантину на безпечних територіях і недостатньої профілактики епідемії на території спалаху інфекції.

«Економіка повинна почати працювати для захисту держави від епідемії і війни, для забезпечення потреб населення і розвитку України», – каже політик.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *