Що означають символи на вишиванках тернополян

В Україні вже традиційно у третій четвер травня відзначають День вишиванки. Цього року це свято припало на 16 травня. Саме в цей день вже стало доброю традицією одягати вишитий одяг, який споконвіків був традиційним вбранням українців.

Наші предки вірили, що їхнє життя і благополуччя оберігають вищі сили, і велике значення надавали оберегам. Вишиті символи на одязі мали сакральний сенс і силу, які можна використовувати і в сучасному гардеробі.

Отож, що ж означають символи на вишиванках:

Серце

Серця традиційно вишивалися на весільних сукнях, як оберіг на щасливе сімейне життя. Орнамент ідеально підходить незаміжнім дівчатам, а ще вагітним жінкам, оскільки дарує гармонію і енергію творення.

Дерево життя

В основі вишиванки в стилі бохо – рослинний елемент «древо життя». Його суцвіття символізують молодість, красу, оновлення душі і тіла. Значення «древа життя» полягає в зв’язку і гармонії між землею і небом, людиною і божественною сутністю. Цей символ означає ще й безсмертя, відродження після смерті, родючість. Сама вишивка яскраво контрастує з сукном, тому вишиванки цієї серії відмінно підійдуть для створення сміливого образу.

Геометрія

Автентичні ромби і квадрати часто використовуються в традиційній вишивці Західної України. Квадрат в українській традиції – один із символів землі, означає благополуччя, мир, достаток. А геометричні ромби здавна несли в собі значення союзу сонця і землі.

Калина

Калина є дуже символічною для українців. Орнамент калини відображає ідею любові, багатства і краси. Навіть назва «калина» походить від старовинного назви Сонця – Коло. Калина також символізує материнство, де кущ – мати, а ягоди – діти. Саме тому вона також вважається оберегом будинку, батьків, сім’ї. Орнамент калини, виконаний гладдю, робить вишиванку ніжною і стриманою.

Рослинний мотив

Квіти вважаються віддзеркаленням чистоти, процвітання роду і життя. Наприклад, чорнобривці здавна застосовувалися в народній медицині. Втілившись у вишивці, вони набули символічного значення. Виноградна лоза означає розвиток, буйство молодості та любові. Ці два суцвіття розкривають радість і красу, дарують сили і натхнення життя.

Зорі

«Зорі» – це візерунки, складені в форму Алатир – орнаменту, який символізує зв’язок людини з космосом. Алатир – це своєрідний щит для людини, який оберігає від зла і негативу, захищає від хвороб і безсилля. Вишиванка з Алатирем приносить здоров’я, благополуччя і гармонію в життя людини.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *