Скільки часу потрібно на відпустку

З настанням теплої пори року хочеться у відпустку. Проте науковці запевняють, що відпочивати потрібно не більше трьох тижнів на рік.

Фінські вчені, грунтуючись на попередніх результатах, отриманих фахівцями з США, дійшли висновку, що для здоров’я важливо відпочивати не менше трьох тижнів на рік.

Кілька років тому американські вчені відправили сто жінок у віці від 30 до 60 років в чотиризірковий готель в Каліфорнії на місяць. До і після відпустки жінки здали аналізи, а потім протягом року вони кілька разів відповідали на питання про свій стан. Виявилося, що після відпустки у жінок знизився рівень стресу і число біомаркерів, що вказують на старіння організму. Ефект від відпустки тривав дев’ять місяців.

Фінські вчені прийшли до висновку, що відпустка тривалістю 21 день є найоптимальнішою для здоров’я. При цьому нерегулярний відпочинок по кілька днів, відмова від відпустки і занадто довгий відпочинок негативно позначаються на здоров’ї, збільшуючи ризик передчасної смерті на 37%.

Фахівці прийшли до висновку, що найкраще вирушати на тижневий відпочинок через кожні 62 робочих дні – так можна ефективно зберегти концентрацію і знизити рівень стресу. При цьому відпустку, тривалістю більше двох тижнів підряд, визнали більш шкідливою – вчені вважають, що найкраще відпочивати три-чотири рази на рік по 10-14 днів.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *