Скільки тернополянам треба заплатити, аби поїсти

Одним із важливих аспектів буденного життя тернополян є покупка продуктів харчування. Проте, ціни на них змінюються ледве не щодня, несподівано та без попередження.

Ми вирішили з’ясувати вартість найбільш затребуваних продуктів харчування та порівняти, де вигідніше купувати їжу: у супермаркетах чи на ринку.
За даними Управління статистики в Тернопільській області, ціни на продукти протягом січня зросли на 0,8%.

Відтак на ринку ціна на хліб коливається від 13 грн до 33 гривень, якщо взяти середні ціни на хлібобулочні вироби, то вони будуть 17-21 грн. Схожа ціна на хліб у супермаркетах міста, від 17 до 26 гривень за буханець. Також можна купити половинку хліба за 9-15 гривень.

Вартість на найпопулярніші овочі не надто різниться. За кілограм картоплі на ринку потрібно віддати в середньому 10 гривень, у супермаркетах – 11. Проте на відміну від ринку у магазинах можна знайти уже молоду картоплю за кілограм якої просять 26 гривень.

За буряк на ринку в середньому треба віддати 7 гривень, за кілограм моркви від 8 до 10 гривень, ціна на цибулю 7 грн, проте можна знайти дешевшу, за 6; капуста на ринку коштує 7-12 гривень, молода капуста в середньому – 30 грн. Ціни на ці овочі в супермаркеті не значно відрізняються. Так, за кілограм буряка в середньому потрібно віддати 6,20 грн, за моркву – 13 гривень, цибулю – 6 гривень (за червону – 14), капуста коштує 5 грн, а молода більше 40 грн.

Одним із найпопулярніших фруктів є яблука. На ринку за них треба віддати в середньому 14 гривень, та все ж ціна буде залежати від сорту. Їх можна знайти вартістю 12 гривень та 18-20. Ціна на яблука у супермаркетах – 17 гривень. Та є дешевші яблука, за кілограм яких потрібно заплатити 12 грн, найдорожче – 33 гривні.

Також не значна різниця у ціні на яйця. Якщо купувати яйця поштучно, то їх вартість на ринку в середньому 3,30 грн, у супермаркетах середня ціна схожа, проте можна знайти й за 3,10 грн. За десяток яєць в супермаркеті ціна доволі різна, вона варіююється від 38 до 45 гривень.

Якщо говорити про молочні продукти, то, зазвичай, на ринку можна купити 1 літр або 500 мл молока (сметани). Тоді як у супермаркеті їх маса може відрізнятися та мати іншу ціну. Відтак, за літр молока на ринку в середньому потрібно віддати 30 гривень, за пів літри домашньої сметани – 40 грн.

Варто взяти до уваги те, що маса молочних продуктів, які продають в супермаркетах є різною. Ось наприклад, за 370 грам сметани можна заплатити від 23 до 32 гривень, середня ціна буде 27 гривень. За 400 грам сметани можна віддати в середньому 34 гривні. Найменша ціна на таку масу 28 гривень, найбільша – 40 грн. За 900 мл молока в супермаркеті потрібно заплатити 29 гривень, найбільша ціна – 33 грн. Також можна знайти молоко за 27 гривень, проте це буде на 840 мл.

За кілограм м’яса тернополяни мають віддати більше 100 гривень. На ринку свинина коштує в середньому 125 гривень, в супермаркеті ціна різна, середня 130 гривень, проте можна знайти сирі стейки за 160-180 грн. За філе курки на ринку треба заплатити 93 гривні, в супермаркеті ціна вище на декілька гривень і за кілограм курятини потрібно віддати 95 грн.

Варто зауважити, що на даний момент великої різниці у вартості продуктів на ринку та у супермаркеті немає. Для того, щоб знайти продукти, які коштують дешевше потрібно обійти декілька супермаркетів та увесь ринок, адже в кожному із них ціна на один і той же продукт, може значно відрізнятися.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *