міськрада

Стратегічний розвиток міста – сфальшовано! – заява депутата Тернопільської міськради

У Тернополі вже давно тривають дискусії на тему містобудування. В зв’язку з цим 15 лютого Центр громадського контролю «ДІЙ!» організував в приміщенні «Тернопільського прес-клубу» круглий стіл на тему : «Земельні питання Тернополя».

По своїй суті проведена зустріч була більше схожа на розширене засідання земельної комісії, лише із більш широким анонсуванням та залученням громадських активістів, які власне і так мають право бути присутніми на комісіях. Також цікавим є той факт, що не було помічено депутатів від  БПП, а не виключено що саме їхня позиція і може бути визначальною на сесії.

Під час круглого столу депутат міської ради, голова земельної комісії  Андрій Шкула заявив, що є підроблений і справжній план Тернополя. З першим можна ознайомитися на сайті міської ради, другий засекречений під грифом «для службового користування». Також він просить колег-депутатів не голосувати за те, що їм підсунуть на найближчій сесії міської ради. Адже замість діючого Генерального плану місто отримає «кота у мішку».

«Генплан, який показує реальну картину міста, був затверджений у 2010 році. Проте міська рада  заховала його від громади під грифом «для службового користування». До 2015 документ нехтували й фальшували. Землю у зелених зонах роздали «своїм».

Сьогодні ж в Генеральний план Тернополя хочуть внести офіційні зміни. Частина змін — узаконення земельних оборудок попередніх років, частина — підготовка територій для майбутніх проектів.

Якщо довести оборудку то незабудовані землі ще можна врятувати. Це можна зробити лише тоді, коли депутати на сесії відмовляться голосувати за зміни до Генерального плану. Якщо ні то вони, фактично, узаконять дерибан та будівельний апокаліпсис», – зауважив Андрій Шкула.

Депутат пропонує пройти процедуру обговорення та затвердження Генерального плану по-новому. Для цього потрібно ще два місяці.

Натомість у міській раді зауважують – часу немає. Місто повинно розвиватися, а для цього потрібно затвердити Генплан.

«Генплан – це стратегічний розвиток міста. Ніхто нічого не підробляє, те що є гриф ДСК, це визначає вже проектувальник – Державний інститут.

Генплан потрібно затвердити, бо місто має розвиватися, ми повинні залучати інвесторів, а натомість від нас тікають будівельні фірми. З Тернополя вже пішов ряд таких до Львова, Києва та Польщі.

Хочу нагадати, що за Генплан та зміни до нього голосують депутати. Але тепер нові народні обранці просять скасувати рішення своїх колег. Проте сесія сама не в праві скасовувати свої попередньо прийняті рішення, їх можна змінювати лише в судовому порядку», – зауважив начальник Управління з питань містобудування та архітектури Тернопільської міської ради Василь Бесага.

Остаточне рішення щодо Генплану буде прийнято під час сесії міської ради 24 лютого, і ми прогнозуємо, що це рішення буде позитивне.

Поширити:

Post Author: Diana