Святійший Патріарх Філарет відвідав Тернопіль

Десятки прихожан та органи місцевої влади вчора, 12 жовтня, зібралися, аби привітати Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Він відвідав будівництво кафедрального собору свв. Костянтина та Єлени у Тернополі, відправив молебень за будівничих та звістив людям про епохальну подію.

«Ми засвідчили перед Богом, що достойні мати свою незалежну державу, а отже й незалежну церкву і тому Вселенський Патріарх на своєму Синоді прийняв рішення про надання українській церкві статусу Автокефалії. Тепер наше завдання об’єднатися в одну українську православну церкву, а ті, які не хочуть належати до української церкви, повинні називатися російською церквою в Україні»,- зазначає Патріарх.

 Святійший також розповів, що відтепер богослужіння у православних церквах відправлятимуться лише українською мовою і наші священики та архієреї теж  є канонічними.

«Ми прийшли, щоб почути від Святійшого, що тепер українська церква незалежна. Нехай дарує Бог йому многая літ! Ми молимося за нього щодня і сьогодні щасливі, бо отримали його благословення»,- каже вірянка Людмила.

Після молебня, Патріарх Філарет оцінив вже зроблену у храмі роботу, а головний архітектор розповів Святійшому про терміни завершення будівництва і зазначив, що особливістю храму буде відсутність колон та одинадцятиметровий іконостас, який свідчить про відповідність візантійському стилю.

На Тернопільщині Святійший перебуватиме два дні і вже сьогодні, 13 жовтня, завершить освячення новозбудованого храму Київського Патріархату в селі Куликів поблизу Почаєва. Також усіх прихожан запрошують до Києва, щоб разом з Патріархом Філаретом відсвяткувати річницю створення УПА та вшанувати пам’ять загиблих героїв.

Христина Вояк

Поділитися...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *