облрада

Тернопіль долучився до міжнародної акції

До  акції «GlobalShevchenko» у рамках флешмобу, присвяченого 203-ї річниці від дня народження великого Кобзаря долучилися Тернопільська обласна державна адміністрація, молодіжні громадські організації, школярі та пересічні тернополяни.

Наймаштабніше одночасне читання творів генія українського народу відбулося 9 березня у тернопільському сквері ім. Т.Г.Шевченка. Учасники велично декламували вірш «В казематі», гостре слово Тараса Григоровича стало у наш час як ніколи пророчим і актуальним. Тернополяни читали віршовані рядки Кобзаря разом із українцями з різних куточків світу — це міжнародна акція, започаткована українською діаспорою.

До флешмобу «Global Shevchenko», за останніми даними, долучилося вже понад 1000 учасників із 19 країн світу та 81 населеного пункту України. Подібні акції відбулисяс Одесі, Маріуполі, Луцьку, Івано-Франківську, Рівному, Житомирі, Херсоні, та багатьох інших містах на лише України, а й закордону.

«Важливо, нам, українцям, не лише вшановувати пам’ять великого Кобзаря. Його віще слово повинне стати життєвим кредом для кожного патріота й борця за незалежність України», — підкреслив у привітальній промові голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.

Загалом мета даного флешмобу – вшанувати пам’ять великого Кобзаря, показавши пам’ятники встановлені йому по всьому світу. У нашій державі та  35 країнах світу їх налічується 1385, з яких 1256 — в Україні, ще 129 — за кордоном.

Нагадаємо, даний флеш-моб стартував 10 лютого. Одна з його цілей — завжди актуальний заповіт Тараса Шевченка всім українцям: “Борітеся – поборите! Вам Бог помагає!”

Поділитися...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *