Тернопіль отримає грант від Європейського Союзу

Спільний моніторинговий комітет Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» Європейського Інструменту Сусідства оприлюднив результати третього конкурсу проектних заявок, який був відкритий для мікропроектів у рамках тематичної цілі СПАДЩИНА.

Серед 26 проектів, які отримають кошти Європейського Союзу для реалізації, є й проект, розроблений та поданий на конкурс Тернопільською міською радою спільно з польськими партнерами з м.Замостя.

Спільний моніторинговий комітет прийняв рішення надати грант у розмірі 60,0 тис. євро, в тому числі для м.Тернополя 27,7 тис. євро для упровадження проекту «Спільна історія двох міст – Тернопіль і Замостя».

Метою проекту є промоція та збереження об’єктів історичної та культурної спадщини в м.Тернополі та м. Замостя. Реалізація проекту передбачає:

– проведення свята Тернопільського замку;

– історичне шоу під відкритим небом «Тернопіль і Замостя – нескорені фортеці»;

– проведення історичного дослідження;

– розробка та встановлення макету Тернопільського замку в мініатюрі;

– розробка макету туристичної карти.

Практичне здійснення заходів проекту заплановано у 2021 році, після завершення усіх передбачених Програмою формальностей та підписання Грантового контракту.

Це вже другий проект Тернополя, який визначено переможцем. Так у другому Конкурсного відбору Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» за тематичною ціллю «Спадщина» проект «Пізнаймо один одного – українці в Сувалках, поляки в Тернополі» підготовлений спільно Тернопільською міською радою та Публічною бібліотекою ім. Марії Конопницької в Сувалках також обрано до фінансування.

Тернопільська міська рада отримає грант у розмірі 19,0 тис. євро для впровадження проекту. Загальний розмір гранту для двох партнерів становить 48,8 тис. євро.

Метою проекту є культурне зближення двох сусідніх країн шляхом промоції української і польської культурної та історичної спадщини в м. Сувалки та м. Тернополі. Для досягнення цієї мети в бібліотеках м. Тернополя будуть проведені Дні польської культури, а в бібліотеці м.Сувалки – День української культури та традицій в Сувалках, під час яких буде організовано майстер-класи народних майстрів, презентація арт-буків, присвячених відомим постатям м.Сувалки та м. Тернополя.

На даний час підписано грантову угоду, проект зареєстровано в Секретаріаті Кабінету Міністрів України. Реалізація проекту запланована з 01.10.2020 року.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *