Тернопіль відправили в “червону зону”

Тернопіль опинився в червоній зоні. Таке рішення було прийнято на засіданні центральної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 31 липня. До червоної зони також віднесено Луцьк та Кіцманський район Чернівецької області.

Помаранчевий рівень епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19 на Тернопільщині встановлять у Бережанах та Бучацькому районах.

Загалом в Україні визначили вісім регіонів, в яких встановлять червоні та помаранчеві зони. На відповідні зони поділять: Вінницьку, Волинську, Тернопільську, Житомирську, Львівську, Закарпатську, Івано-франківську та Чернівецьку області.

Дане рішення вступає в дію з 3 серпня. Документом передбачається визначення регіонів за рівнем поширення коронавірусу на рівні адміністративно-територіальних одиниць. Для визначення, до якої із зон належить той  чи інший регіон, застосовуватися такі показники, як завантаженість в лікарнях не більше 50% ліжко-місць, середня кількість проведених тестів – не менш 24 на 100 тисяч населення,  коефіцієнт виявлення випадків інфікування – не більше 11%,  показник динаміки зростання випадків інфікування – не більше ніж 10%.

Передбачається, що в зеленій зоні будуть діяти наступні правила: носіння масок в громадських місцях, проведення масових заходів не більше 1 особа на 5 м кв, заповненість залів у  кінотеатрах та театрах не більше 50 відсотків, перевезення пасажирів у громадському транспорті за кількістю місць для сидіння.

У жовтій зоні окрім обмежень, які діють зеленій  зоні, буде обмежене відвідування установ соціального захисту, де перебувають люди похилого віку. У помаранчевій –  заборонена  робота закладів розміщення (крім готелів), діяльність розважальних закладів, ресторанів вночі, планова госпіталізація, дитячих таборів, масові заходи можуть проводитись з розрахунку не більше 1 людини на 20 кв. м.

В червоній зоні заборонена робота громадського транспорту, закладів освіти, ресторанів та ТРЦ.

Перехід в ту чи іншу зону відбуватиметься при перевищенні показників 5 днів поспіль.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *