Тернопільська екскурсія від 1540 і до сьогодні

У понеділок, 15 квітня, в Тернополі відбулась унікальна безкоштовна екскурсія «1540», присвячена першій письмовій згадці про місто. Саме цього дня 479 років тому польський король Сигизмунд I видав коронному гетьману Янові Тарнавському грамоту на заснування міста та земель навколо нього.

Більше 300 учасників зареєструвалися та прийшли на неймовірне костюмовано-інтерактивне дійство яке організував Туристично-Інформаційний центр міста Тернополя. Задяки старанням колективу ТІЦу, його директору Тарасу Ковальчуку, харизматичному екскурсоводу Оксані Ленчук та іншим дійовим особам театралізованої екскурсії тернополяни і гості міста здійснили подорож у часі вулицями міста.

Стрілки годинника закрутились в іншу сторону, епохи змінювали одна одну і перед очима здивованих людей привідкрилися двері в давню історію міста. Величний гетьман Ян Тарнавський на коні привітав учасників дійства. Козаки, солдати, єврей Мошка та інші історичні персонажі з’являлися на вулицях Тернополя відтворюючи минулі події. Знову залунали постріли біля колись могутнього замку. На дві з половиною години наше місто стало музеєм з неймовірними експонатами і декораціями які привідкрили маловідомі сторінки історії.

Екскурсовод Оксана Ленчук, яка доречі відсвяткувала 15 квітня разом з містом своє день народження, провела для тернополян і гостей міста захопливу подорож-екскурсію давніми вуличками Тернополя, розповіла цікаві історії і легенди.

Завдяки такому грандіозному заходу багато жителів міста мали змогу по іншому подивитися на вже давно знайомі будівлі і місця, а для гостей це стало гарною можливістю відкрити для себе наш край та ще не раз завітати до міста.

Маріна Дашкевич

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *