міськрада

Тернопільські депутати підтримали звернення до Президента України, Кабміну та ВРУ щодо захисту медиків

Сьогодні, 29 травня, відбулася чергова сесія Тернопільської міської ради. Під час засідання депутати звернулися до Президента України, Прем’єр-міністра України та Голови Верховної Ради України щодо захисту медичних працівників та забезпечення їх усім необхідним для допомоги пацієнтам і захисту громадян.

Текст звернення:

Президентові України Зеленському В.О.

Голові Верховної Ради України Разумкову Д.О.

Прем’єр-міністрові України Шмигалю Д.А.

Пандемія коронавірусної хвороби (COVID-19) є викликом як для держави в цілому, так і для лікарів і медичного персоналу закладів охорони здоров’я. Щоб протистояти поширенню хвороби, медичний персонал потребує забезпечення усім необхідним для допомоги пацієнтам і захисту громадян.

Верховна Рада України ухвалила низку законів, якими передбачено виділення коштів для боротьби з пандемією. Однак їх реалізація вимагає ухвалення невідкладних рішень на найвищому державному рівні.

До цього часу не вирішене питання виплат медичним та іншим працівникам, які безпосередньо залучені до боротьби з коронавірусом. Засобів індивідуального захисту належної якості бракує. Про проведення масового тестування, ефективність якого показує міжнародний досвід, доводиться лише мріяти. Зрештою, повсякдень ризикуючи життям і здоров’ям, лікарі та медичний персонал не отримали гарантії страхових виплат у разі захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19).

Зважаючи на це, закликаємо:

  1. Забезпечити виконання законодавчих вимог щодо виплати 300% доплати медичним та іншим працівникам, залученим до протидії поширення коронавірусної хвороби. Вважаємо доцільним здійснювати виплати не за погодинними (чи похвилинними) розрахунками, а за фактом залучення до боротьби з коронавірусом. Вимагаємо притягнути до відповідальності всіх, хто саботує виконання цих рішень.
  2. Організувати забезпечення медичних та інших працівників, залучених до протидії коронавірусній хвороби, засобами індивідуального захисту належної якості і в необхідній кількості.
  3. Передбачити на рівні Закону України обов’язкові страхові виплати для медичних працівників у разі захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19), а не лише у разі встановлення групи інвалідності.
  4. Організувати проведення масового тестування населення для отримання адекватного бачення епідемічної ситуації у всіх регіонах держави. Забезпечити медичних працівників необхідним для цього обладнанням і матеріалами.

Звернення прийнято на пленарному засіданні п`ятдесятої сесії Тернопільської міської ради 29.05.2020.

Міський голова Тернополя С.В.Надал

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *