облрада

Тернопільські депутати звернулися до керівництва держави щодо захисту Віталія Марківа

На сесії обласної ради, яка триває зараз у Тернополі депутати звернулися до Президента України та Верховної Ради про вжиття невідкладних заходів по звільненню Віталія Марківа, незаконно засудженого в Італії.

В Італійському місті Павія, на протязі 2017-2019 років відбулися спочатку слідство, а потім і судовий процес над бійцем Національної гвардії України29-річним Віталієм Марківим за звинуваченням італійськими прокурорами, нібито, у причетності Марківа до загибелі на Донбасі у травні 2014 року італійського фоторепортера Андреа Роккеллі.

Віталій наш земляк. Він народився 16 серпня 1989 року в місті Хоростків Тернопільської області. У 2003 році з матір’ю та сестрою переїхав до Італії, де закінчив технічний коледж. В Україну повернувся у грудні 2013 року з початком Революції Гідності. Під час Євромайдану в Києві був членом Самооборони Майдану. З початком російсько-української війни став добровольцем Першого батальйону Національної гвардії України ім. Кульчицького, з яким пізніше, маючи знання старшого сержанта, підписав контракт. Чинний заступник командира взводу. Брав участь у боях під Слов’янськом навесні 2014 року.

У 2017 році Марків поїхав до Італії, щоб відвідати матір. 30 червня 2017 року в аеропорту Болоньї італійська поліція заарештувала Віталія за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі, який загинув разом з його російським колегою Андрієм Мироновим внаслідок мінометного обстрілу. Прикметно, що Роккеллі відвідав так звану “сіру зону” без погодження цього візиту з офіційною владою України.

Італійський адвокат Віталія Марківа Раффаеле делла Валле в ході судового засідання переконливо довів абсурдність звинувачень італійської прокуратури стосовно Віталія Марківа.

Проте, незважаючи на повну невинуватість Віталія, відсутність будь-яких доказів причетності його до трагічної загибелі італійського журналіста, суд італійського міста Павія визнав Віталія Марківа винним і засудив його до 24 років в’язниці.

“Ми, депутати Тернопільської обласної ради, вважаємо, що засудження нашого земляка є замовним і несправедливим, і звертаємося до Президента України Володимира Олександровича Зеленсткого і Верховної Ради України вжити всіх можливих заходів для захисту і звільнення українського патріота Віталія Марківа, справжнього українця, патріота, який за покликом серця добровільно пішов захищати на Донбасі Українську державу від сепаратистів і російських окупантів”, – йдеться у зверненні.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *