Тернопільські рятувальники ділились навиками порятунку на льоду

З початком весни льодовий покрив починає танути, втрачаючи міцність та стає тоншим. Хоча ці процеси усім відомі та зрозумілі, однак на кризі можна ще побачити цілі групи любителів підлідної риболовлі. Пояснюють рибалки цей ризик тим, що активність риби зростає – відтак, тому вони виходять на останній лід, ризикуючи опинитися у крижаній воді.

Кожен рибалка впевнений, що має досвід і відчуває межу ризику, яку ніколи не переступить, проте така необачна поведінка може призвести до трагічних наслідків.

Усвідомлюючи небезпеку, яку таїть в собі весняний лід працівники Служби порятунку «101» продовжують вдосконалювати свої професійні вміння. Зокрема, 3 березня на кризі Тернопільського ставу відбулись навчання з елементами відпрацювання навиків порятунку потерпілих.

Згідно з тактичним задумом, на відстані кількох десятків метрів від берега під кригу провалився рибалка. Після отримання повідомлення працівники ДСНС прибули до місця події, розгорнули спорядження та вирушили на порятунок потопаючому. Етапи навчання передбачали відпрацювання навиків рятування умовно-потерпілого та його подальша евакуація з криги за допомогою катера на повітряній подушці «Марс-700», з використанням рятувального катамарана, а також із застосуванням іншого спеціального рятувального оснащення.

В тренуванні також взяли участь фахівці групи водолазних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення, які окрім рятування потопаючих відпрацьовували прийоми пошуку потерпілих, із зануренням на глибину.

Окрім рятувальних робіт співробітники ДСНС відпрацювали комплекс реанімаційних заходів, використовуючи вже набуті знання з надання домедичної допомоги.

Поширити:

Post Author: Автор