Тернопільський нардеп запропонував план розвитку агропромислового комплексу

Аграрно-промисловий комплекс України є дуже важливою  складовою національного господарства, адже він дає поштовх розвитку країни, а також формує український експорт. Україна входить до десятки світових виробників пшениці, кукурудзи, соняшникової олії та борошна. А от виробництво готової продукції у нас не надто розвинуте.

Народний депутат України від Тернопільщини Михайло Головко каже, що за підрахунками експертів, потенціал експорту продукції АПК становить 100–120 млн тонн на рік. Але для цього треба розвивати харчопереробні виробництва, розширити податкові пільги для сільгосппідприємств, які 100% продукції відправлятимуть на експорт.

«Важливо розвивати сільськогосподарську кооперацію і малі переробні локальні об’єднання. Для цього необхідно суттєво збільшити їх фінансування та державну підтримку.
Гроші на модернізацію і побудову підприємств АПК можна віднайти завдяки:
– детінізації ринку сільськогосподарської продукції;
– збільшенню щорічних надходжень до Державного бюджету від сплати акцизного податку на спирт;
– зниженню відсоткової ставки за комерційними кредитами на 50%;
– збільшенню частки довгострокового кредитування на 20% шляхом компенсування відсоткових ставок;
– розширення обігу аграрних розписок на території всієї країни з 2017 року», – запевняє нардеп.

Також, за словами Михайла Головка, підвищення ефективності та потужностей потребує зернова логістика. Як наслідок, розрив між закупівельними та експортними цінами має скоротитись до 75–80%, що дозволить збільшити доходи сільськогосподарських виробників на 10–15 відсоткових пунктів.
Безперервна робота переробних підприємств неможлива без сучасної інфраструктури заготівлі та збуту плодоовочевої продукції і продукції тваринництва, збільшення потужностей плодоовочесховищ, зерносховищ, а також портових потужностей.

«Для успішної реалізації державної аграрної політики, – продовжує депутат, – треба відмовитись від приватизації підприємств, що використовують кошти з державного бюджету (наприклад, Аграрний фонд), підприємств із арбітражними функціями (деякі з лабораторій), а також підприємств, пов’язаних із національною безпекою, тих, що ведуть спеціалізовані реєстри та бази даних».

За словами нардепа, стратегічною метою повинно стати превалювання в експорті готової продукції над сировиною. Тобто, олія – замість насіння соняшника, біодизель – замість ріпаку, макарони, борошно та сухі сніданки – замість збіжжя тощо. Для цього необхідно одночасно створювати сприятливі умови за рахунок змін у фіскальному законодавстві, так і стримуючи й обмежуючи експорт сировини через систему митних платежів і плати за використання вагонів, перевезення авто- та залізничним транспортом з метою вивезення за кордон, портових зборів тощо.

«Експортувати потрібно продукцію з високою доданої вартістю. Це забезпечить створення робочих місць та зростання економіки в цілому», – запевняє Михайло Головко.

Поширити:

Post Author: Diana