ліки

Тернопільський онкодиспансер отримав сучасне обладнання

Тернопільський обласний онкологічний диспансер отримав три сучасних наркозно-дихальних апаратів. На придбання цього сучасного обладнання з обласного бюджету виділили один мільйон гривень.

Головне призначення такого обладнання  – це правильне знеболювання пацієнта для проведення хірургічного втручання. Така система є життєво необхідним елементом операційних і хірургічних відділень. Якісна медична техніка дозволяє гарантувати успішне проведення більшості важких операцій.

“Розвиток медицини області впродовж останніх трьох років був одним із пріоритетних завдань в роботі обласної ради. Без перебільшень можу сказати, що поступово ми стаємо все ближче до того рівня розвитку галузі, якого хочуть досягнути як лікарі, так і мешканці краю. З обласного бюджету для підвищення якості надання медичних послуг виділяються мільйони гривень на придбання сучасного обладнання, дороговартісних медикаментів, ремонти приміщень тощо.

Онкодиспансер, станом на сьогодні, – один з медичних закладів Тернопілля, який оснащений сучасною високотехнологічною діагностичною та лікувальною апаратурою.  Для лікування онкологічних пацієнтів використовуються новітні методики, комбіновані та комплексні методи із застосуванням поліхіміотерапії та променевої терапії.

На даний час онкодиспансер забезпечений 23-ма найменуваннями хіміопрепаратів загальною сумою майже 6 млн. 910 тисяч гривень, які входять до Національного переліку лікарських засобів, що були закуплені за кошти державного бюджету. Лише за травень місяць поточного року використано препаратів на суму 1 млн. 109 тисяч. Таким чином більшість пацієнтів – а саме 65% –  забезпечені хіміотерапевтичними медичними препаратами, що найчастіше застосовуються в онкологічній практиці. Проте слід зазначити, ряд хіміопрепаратів не увійшли в Національний перелік, що унеможливлює їх закупівлю за бюджетні кошти. Тому ряд пацієнтів не отримує повну схему хіміопрепаратів безкоштовно, проте кожна особа гарантовано забезпечена  базовими препаратами.

На даний час розглядається можливість придбання в рамках цільових програм медичного забезпечення так званих таргетних (високоспецифічних), як правило дороговартісних,  препаратів за кошти обласного бюджету”, – зазначив голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *