Тернопільським глядачам покажуть прем’єру казки

У Тернопільському академічному обласному театрі актора і ляльки, 8 жовтня, глядачам презентують чергову прем’єру.

Казка “Василина” пронизана народним духом, наповнена предметами побуту, які використовувалися понад сто років тому: прялки, веретена, лампади, чесало, рубай, рядно – усе це справжнє, автентичне.

Для постановки народної казки запросили режисера заслужену артистку АРК Оксану Дмитрієву та художницю Наталю Денисову з Харківського театру ляльок. Це перша співпраця тернопільських лялькарів з цим творчим тандемом у лиці двох талановитих жінок.

Для виготовлення ляльок художниця Наталя Денисова використала народні прийоми. Головні ляльки-персонажі зроблені у стилі мотанок, коників створювали за старовинною гуцульською методикою, схожою до ліпки відомих усім сирних великодніх скакунів, ляльки-обереги виготовляли з сіна, очерету, та польових квітів, кожна з яких має особливе значення: материнка є символом материнської любові, волошки – людяності, деревій – символ нескореності, звіробій і полин захищають від злих чарів та всіляких напастей і нечистої сили.

Декорації, ляльки, костюми акторів, музичний супровід, танці, народні обряди, тонка режисерська робота – усе це в поєднанні заворожує та переносить в інший світ – світ української народної казки.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *