ліки

Тернополян закликають вакцинувати дітей від небезпечного вірусу

Медики закликають вакцинувати дітей від небезпечного вірусу, який може призвести до страшних наслідків. Мова йде про поліомієліт – гостре інфекційне захворювання, яке може перебігати з ураженням центральної нервової системи, викликати паралічі та призводити до смерті.

В підвищеній зоні ризику знаходяться діти. Дитина недостатньо ретельно помивши руки чи з’ївши  брудні фрукти та овочі може отримати цей вірус.

За словами лікаря-імунолога Наталії Галіяш, як правил, у хворих дітей спершу розвивaється кишковa інфекція, але у значної частини, біля 40%, вона може мати ускладнення – паралічі , які призводять до того, що дитина не може рухати ногами, руками, а також це в подальшому призводить до дефектів, викривлення рук та ніг. Тобто захворювання є реально важким.

«Ефективного лікування від вірусу немає, але є ефективна профілактика – вакцинація згідно календаря профілактичних щеплень. Щеплення проводяться в 2,4 і 6 місяці. Перші дві ін’єкції роблять інактивованою полівакциною, яка не містить живих вірусів, тому є абсолютно безпечною для дітей, вона допомагає створити первинний імунітет, виробити антитіла, створюючи таким чином захист організму. Третя вакцинація в 6 місяців проводиться оральною вакциною, яка містить живі клітини, це є каплі, які капаються в рот на язик дитині, для того щоб створити місцевий імунітет. Таким чином після вакцинацій дитина повністю захищена. В подальшому робиться ревакцинація в 6 та 14 років оральною вакциною», – розповідає пані Наталя.

Лікарі вкотре наголосили, що вакцинація є безпечною і батькам необхідно не боячись вести дітей на щеплення.

Поділитися...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *