ліки

Тернополян закликають вакцинувати дітей від небезпечного вірусу

Медики закликають вакцинувати дітей від небезпечного вірусу, який може призвести до страшних наслідків. Мова йде про поліомієліт – гостре інфекційне захворювання, яке може перебігати з ураженням центральної нервової системи, викликати паралічі та призводити до смерті.

В підвищеній зоні ризику знаходяться діти. Дитина недостатньо ретельно помивши руки чи з’ївши  брудні фрукти та овочі може отримати цей вірус.

За словами лікаря-імунолога Наталії Галіяш, як правил, у хворих дітей спершу розвивaється кишковa інфекція, але у значної частини, біля 40%, вона може мати ускладнення – паралічі , які призводять до того, що дитина не може рухати ногами, руками, а також це в подальшому призводить до дефектів, викривлення рук та ніг. Тобто захворювання є реально важким.

«Ефективного лікування від вірусу немає, але є ефективна профілактика – вакцинація згідно календаря профілактичних щеплень. Щеплення проводяться в 2,4 і 6 місяці. Перші дві ін’єкції роблять інактивованою полівакциною, яка не містить живих вірусів, тому є абсолютно безпечною для дітей, вона допомагає створити первинний імунітет, виробити антитіла, створюючи таким чином захист організму. Третя вакцинація в 6 місяців проводиться оральною вакциною, яка містить живі клітини, це є каплі, які капаються в рот на язик дитині, для того щоб створити місцевий імунітет. Таким чином після вакцинацій дитина повністю захищена. В подальшому робиться ревакцинація в 6 та 14 років оральною вакциною», – розповідає пані Наталя.

Лікарі вкотре наголосили, що вакцинація є безпечною і батькам необхідно не боячись вести дітей на щеплення.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *