Тернополян запрошують відвідати експозицію, присвячену подіям на Сході

Тернопільський обласний краєзнавчий  музей 9 жовтня відкрив виставку експонатів, привезених із зони бойових дій на Сході . Перед учнями школи №13 та гімназистами виступили  учасники бойових дій, волонтери «Логістичного центру допомоги бійцям АТО», «Бункеру С» та інші.

Ігор Войцехівський, боєць Добровольчого українського корпусу був зворушений тим, що і його особисті речі теж стали частинкою виставки.

«Тішить, що в нас є дуже багато людей, яким не байдужа доля України, нашої землі…І я так сподіваюся, що найближчим часом ми разом таки здобудемо омріяну перемогу, та житимемо довго і щасливо», – каже Ігор.

 Перед учасниками заходу також  виступив лейтенант 93 механізованої бригади, свободівець, Мар’ян Козбур, він розповів як воно бути у найгарячіших точках війни з Росією.

«2015 рік запам’ятався «залізним дощем» з градів над селищем Піски, воно втрималося лише завдяки хорошим підвалам та попередньо викопаним позиціям…Пам’ятаю ще початок, коли добровольці бігали у спортивних костюмах, старих, металевих касках і їх життя були врятовані завдяки волонтерам, які забезпечили хлопців засобами захисту, амуніцією та особливо сучасними аптечками»,- згадує Мар’ян. Звертаючись до дітлахів, він наголосив: «Ви напевно думаєте, що наша держава не найкраща в порівнянні з іншими, але ви ніколи не дізнаєтеся цінності цієї країни, якщо ви не побачите, ті жертви, ту кров, яку хлопці пролили, аби вона існувала».

Волонтери теж долучилися до виступу і розповіли  про свою діяльність.

Організація  «Бункер С», що працює ще з 2014 року, на сьогоднішній день нагодувала військових тонною вареників. Волонтери кажуть, за один вечір виготовляють 2 тисячі одиниць готового продукту і дуже радіють, коли бійці особисто їм телефонують і кажуть, що плоди їх праці нагадують їм затишок рідного дому, серед холодних окопів. Як зазначили самі волонтери, вони не просто сидять у тилу, а спільними зусиллями допомагають хлопцям здобути перемогу.

Усі присутні були вражені такими деталями війни на Сході, а школярі, натхненні розповідями військових та волонтерів, повернулися за парти.  Працівники музею запрошують тернополян та гостей міста відвідати експозицію.

Христина Вояк

Поділитися...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *