Тернополян запрошують відвідати експозицію, присвячену подіям на Сході

Тернопільський обласний краєзнавчий  музей 9 жовтня відкрив виставку експонатів, привезених із зони бойових дій на Сході . Перед учнями школи №13 та гімназистами виступили  учасники бойових дій, волонтери «Логістичного центру допомоги бійцям АТО», «Бункеру С» та інші.

Ігор Войцехівський, боєць Добровольчого українського корпусу був зворушений тим, що і його особисті речі теж стали частинкою виставки.

«Тішить, що в нас є дуже багато людей, яким не байдужа доля України, нашої землі…І я так сподіваюся, що найближчим часом ми разом таки здобудемо омріяну перемогу, та житимемо довго і щасливо», – каже Ігор.

 Перед учасниками заходу також  виступив лейтенант 93 механізованої бригади, свободівець, Мар’ян Козбур, він розповів як воно бути у найгарячіших точках війни з Росією.

«2015 рік запам’ятався «залізним дощем» з градів над селищем Піски, воно втрималося лише завдяки хорошим підвалам та попередньо викопаним позиціям…Пам’ятаю ще початок, коли добровольці бігали у спортивних костюмах, старих, металевих касках і їх життя були врятовані завдяки волонтерам, які забезпечили хлопців засобами захисту, амуніцією та особливо сучасними аптечками»,- згадує Мар’ян. Звертаючись до дітлахів, він наголосив: «Ви напевно думаєте, що наша держава не найкраща в порівнянні з іншими, але ви ніколи не дізнаєтеся цінності цієї країни, якщо ви не побачите, ті жертви, ту кров, яку хлопці пролили, аби вона існувала».

Волонтери теж долучилися до виступу і розповіли  про свою діяльність.

Організація  «Бункер С», що працює ще з 2014 року, на сьогоднішній день нагодувала військових тонною вареників. Волонтери кажуть, за один вечір виготовляють 2 тисячі одиниць готового продукту і дуже радіють, коли бійці особисто їм телефонують і кажуть, що плоди їх праці нагадують їм затишок рідного дому, серед холодних окопів. Як зазначили самі волонтери, вони не просто сидять у тилу, а спільними зусиллями допомагають хлопцям здобути перемогу.

Усі присутні були вражені такими деталями війни на Сході, а школярі, натхненні розповідями військових та волонтерів, повернулися за парти.  Працівники музею запрошують тернополян та гостей міста відвідати експозицію.

Христина Вояк

Поділитися...Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *