Тернополянам розповіли про зелену карту

Питання отримання диверсифікаційної візи, у народі «зеленої карти», та проблему візового шахрайства  вчора обговорювали у Тернопільському прес-клубі з віце-консулом США Емілі Тікенсон. Вона розповіла, що цьогоріч процес подання заяви майже не змінився відносно минулих років. Розіграш ДВ-2020 розпочався 3 жовтня 2018 року і завершиться 6 листопада цього ж року, у цей період потрібно подавати електронні заяви.

Також цього року є кілька важливих аспектів,  про які розповіла віце-консул,зокрема цивільний та церковний шлюби, не є офіційними, тому члени такого союзу мають право брати участь у лотереї лише незалежно один від одного. Вікових обмежень на отримання Грін карти немає і рівень знання англійської мови при проходженні співбесіди значення не має.

Віце-консул ще розповіла про найпоширеніші запитання під час проходження співбесіди: «Якщо не виникатиме питань щодо документів, то просто розпитуватимуть про можливих друзів чи родичів  у Америці,чим ви займетеся переїхавши туди і хто вам зможе допомагати освоїтися до життя у нас». Присутніх ще цікавило чи обов’язково ставати громадянином США після десяти років життя в Америці, на що Емілі Тікенсон відповіла: «Ні, саме участь у Зеленій карті цього не передбачає, але якщо ви не є громадянином США, то відповідно з пенсійними виплатами можуть виникнути проблеми. Також, даючи людям можливість отримати Грінкарту ми сподіваємося, що вони переїдуть до нас назавжди, а використання візи як туристичної забороняється!»

Переможцеві доведеться  викласти з власної кишені понад 330$ за співбесіду,медичний огляд і традиційний візовий збір. Минулого року у лотереї перемогло 5 тисяч українців, з яких 40%- тернополяни. Щоправда  омріяну візу отримали лише  2547! Найпоширенішою причиною відмов, стало використання фото,якому більше шести місяців.

«Ми лише оформлюємо візу на постійне, законне проживання в Америці, але влаштовувати переможців на роботу не входить у наші обов’язки, школи зі спеціальними програмами для дітей теж не передбачені і ми не підтримуємо контакт з учасниками після їх виїзду до Америки, проте у нашій країні є незалежні він нас організації, які цим займаються»,- пояснює Емілі Тікенсон.

Не оминули і тему візового шахрайства, що активно поширюється в Україні.

«Вся інформація детально описана на сайті, тому я вважаю потреби звертатися до спеціальних агенцій немає, адже є небезпека, що ваші дані використовуватимуться наступні роки , якщо вони вирішать подати заявку від вашого імені пізніше, а ви про це не знатимете, то ризикуєте бути дискваліфікованим за надсилання більш ніж однієї заявки»,- наголошує віце-консул.

Христина Вояк

Поширити:

Post Author: Diana