економіка

Тернополянам варто остерігатися нового виду шахрайства

Скориставшись галасом навколо запуску Ілоном Маском перших 60 супутників для глобального доступу до мережі Інтернет, шахраї розгорнули в Україні масштабну рекламну кампанію по нібито продажу пристроїв для прийому безкоштовного супутникового Інтернету.

Десятки оголошень, що ведуть на сумнівні сайти, з’явиляються у соціальних мережах.

Шахраї використовують як мінімум два сайти інтернет-магазинів – skyway.llucky.space і internet.trend.net.ua – створені, за даними whois.com, близько тижня тому, і активно розкручують їх через соціальні мережі.

На цих ресурсах, що маскуються під інтернет-магазин компанії «Tenda Global», пропонується перейти на «новий безкоштовний безлімітний швидкісний супутниковий інтернет від Tenda Global, який впевнено працює в будь-якій точці України», шляхом придбання Wi-Fi роутера «Tenda Global».

Чудо-роутер, запевняють шахраї, дозволяє «підключатися до інтернету без SIM-карти і без абонентської плати в будь-якому місці, де є електрична розетка». Більше того, зловмисники обіцяють доступ до «заблокованих Роскомнадзором сайтів», що явно вказує на те, звідки в Україні з’явилися шахраї.

Роскомнадзор блокує сайти на рівні провайдерів. У Tenda Global немає провайдерів, а тому обмежити доступ до сайтів технічно неможливо, – запевняють зловмисники, явно орієнтовані на неписьменних покупців.

Рекламуючи свій диво-роутер, шахраї забувають, що для роботи супутникового інтернету необхідна, власне, супутникова тарілка.

Цікаво, що навіть використовуваний шахраями в рекламі роутер Tenda N-300 не є пристроєм для прийому сигналу від супутника.

Зловмисники пропонують «широку зону покриття завдяки новим супутникам Eutelsat Networks» і «стійкий прийом навіть в тисячах кілометрах від великих міст» безкоштовно, без абонентської плати. Варто відзначити, що супутниковий доступ до Інтернету є одним з найдорожчих в світі – в Україні вартість тільки лише підключення до супутникового Інтернету кілька тисяч гривень, а тарифи в нашій країні варіюються від 360 до 1500 гривень на місяць. Навіть той же Ілон Маск планує продавати пакети доступу вартістю від 10 доларів США в місяць.

Брешуть шахраї і про швидкість 100 Мбіт / с пропонованого ними супутникового інтернету. На даний момент на ринку поширені тарифи для приватних осіб зі швидкістю на завантаження від 3 (найдешевший) до 20 Мбіт / с (найдорожчий). При цьому трафік в таких пакетах обмежений певною швидкістю.

До слова, компанія Tenda дійсно існує і дійсно розробляє телекомунікаційне обладнання, однак називається вона Tenda technology і не пропонує ніяких роутерів для супутникового зв’язку.

Поділитися...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Email this to someone
email
Print this page
Print

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *